hát megvan!!!! módosítóbaj :D vagy eleve diesel, és akkor ugyis mindegy :D
(ajjaj, mit kapok mindjárt a fejemre!!!!) :)
Forum >> 156
dfg (Tanárúr)01-04-2011 15:24:15 // 119257
Ferke01-04-2011 13:51:17 // 119256
Na, hát így nehéz akkor megmondani...igazából egy átnézés lenne a megoldás...
NeoEx4801-04-2011 13:27:05 // 119255
Hát sajnos nem tudom mire lett cserélve, szervizben történt. Elvileg teljes vezérlés csere, szíjakkal meg vízpumpával stb. Annyira sajnos nem vagyok otthon ebben, hogy bővebben megmondjam miből is áll amiket cseréltek.
Ferke01-04-2011 13:02:47 // 119254
Vezérlés, hosszbordás mikor lett cserélve, és mire? Olyan, mintha egy csapágy szólna...de kissé olajozatlan vez.tengelyt is hallottam már így szólni..:P
Csótány01-04-2011 13:01:36 // 119253
NeoEx4801-04-2011 12:56:44 // 119252
Sziasztok,
Télen vettem észre, hogy néha (nem mindig), egy hosszabb út után elég furcsa hang jön a motortérből. A rendes motorhangtól eltérően, ez egy magas, amolyan nyekergő hang. Nem tudom mi csinálhatja de nagyon érdekelne. Decemberben egyébként teljes vezérlés csere volt.
Csináltam egy hangfelvételt a mobilommal, feltöltöttem ide: LINK (327 Kb)
Szerintetek mi lehet?
köszi
Télen vettem észre, hogy néha (nem mindig), egy hosszabb út után elég furcsa hang jön a motortérből. A rendes motorhangtól eltérően, ez egy magas, amolyan nyekergő hang. Nem tudom mi csinálhatja de nagyon érdekelne. Decemberben egyébként teljes vezérlés csere volt.
Csináltam egy hangfelvételt a mobilommal, feltöltöttem ide: LINK (327 Kb)
Szerintetek mi lehet?
köszi
Ferke01-04-2011 12:54:08 // 119251
Jól néz ki ez a lámpa karbon:))
ALFI15601-04-2011 12:28:50 // 119250
zambofolia.hu Én a kékemet itt fóliáztattam.Eleje B oszlop,visszapillantók.Lámpákra és prizmákra lámpára való karbonfólia.
Ferke01-04-2011 12:07:51 // 119249
Ahogy nézem, nem lesz egy nagy etwas felvinni magát a fóliát...ami viszont érdekes lehet, hogy az első lökös alsó toltadát is be akarom vonni, ott meg ugye lesz egy átmenet a fényezés meg a fólia között...na ezt nem tudom, hogy az ilyen elvágólagos rész hogy fog kinézni...
dfg (Tanárúr)01-04-2011 11:48:08 // 119248
van egy barátom, nagy türelme van az ilyesmihez, ablakfóliázással is foglalkozik. nagyon ügyes
Ferke01-04-2011 11:43:04 // 119247
Nem néz ki rosszul:)
Ferke01-04-2011 11:42:13 // 119246
dfg (Tanárúr)01-04-2011 11:39:58 // 119245
dfg (Tanárúr)01-04-2011 11:36:51 // 119244
nekem a 146 orra le volt fóliázva, nagyon rendben volt.
Ferke01-04-2011 09:13:54 // 119243
Na, találtam is egyet: karbon-dekor.hu
Ennél tud valaki jobbat, vagy ez jó szerintetek?:)
Ennél tud valaki jobbat, vagy ez jó szerintetek?:)
Ferke01-04-2011 09:05:16 // 119242
Szerintetek hol kapok olyan fekete fóliát, ami karosszéria elemre ragasztható, és nagyon hajlékony, ezáltal nagyon girbe-gurba idomra is felragasztható?
Az első spoiler egy kicsi részét akarom fóliázni vele....
Ötletek?
Az első spoiler egy kicsi részét akarom fóliázni vele....
Ötletek?
Ferke01-04-2011 08:43:55 // 119241
Végre valamiben egyetértünk!:))))) Tényleg óriási a különbség a 17-esnél a 215 és a 225 között....ha féláron lenne a 225 akkor sem tennék fel többet, teljesen vezethetetlen az autó, a párom teljesen kikészült tőle.
Igazából amúgy is gumikat kellett vegyek, mikor a 215-öt vettem, azt remélni sem mertem, hogy a nyomvályúzás megszűnik, de ég és föld, mintha 6 számmal kisebb gumit raktam volna fel, 100%-ban vezethetővé vált az autó, és a tapadás, kanyarstabilitás ugyanaz maradt, sőt, talán érzésre jobb is lett, mert sokkal jobban érezni az autót.
Párom is megnyugodott, szóval tényleg így van:))
Nekem a másik 156-on 16-osok vannak, 205/55. Egyébként ez sem rossz, de azért mégsem olyan, egy nagyon picit komfortosabb talán, de tényleg nem olyan "odaszegezett" érzés, inkább olyan nyugdíjasabb:)) Ezekkel kicsit bátrabban megyek át az agresszív fekvőrendőrökön (mint pl a budaörsi Auchan parkoló végén lévő idióta fekvőrendőr-megoldás)
Igazából amúgy is gumikat kellett vegyek, mikor a 215-öt vettem, azt remélni sem mertem, hogy a nyomvályúzás megszűnik, de ég és föld, mintha 6 számmal kisebb gumit raktam volna fel, 100%-ban vezethetővé vált az autó, és a tapadás, kanyarstabilitás ugyanaz maradt, sőt, talán érzésre jobb is lett, mert sokkal jobban érezni az autót.
Párom is megnyugodott, szóval tényleg így van:))
Nekem a másik 156-on 16-osok vannak, 205/55. Egyébként ez sem rossz, de azért mégsem olyan, egy nagyon picit komfortosabb talán, de tényleg nem olyan "odaszegezett" érzés, inkább olyan nyugdíjasabb:)) Ezekkel kicsit bátrabban megyek át az agresszív fekvőrendőrökön (mint pl a budaörsi Auchan parkoló végén lévő idióta fekvőrendőr-megoldás)
Cgo01-04-2011 07:09:46 // 119240
azert a 155 koraban a 15 mar nagy felninek szamitott. A 156 koraban a 17-es mar nem volt ritkasag. En a Tipora annak idejen a 14-et se mertem felrakni.
Cgo01-04-2011 07:08:24 // 119239
idealis lenne, ha tudnal valakitol kolcsonkerni, hogy magad tapasztald meg a valtozast. A 16-->17 valtas is, a 215-->225 valtas is teljesen mas autot eredmenyez. Vagy az en izlelobimboim vannak nagyon erzekenyre allitva. A 205/55R16 egy lufi, nyaklik az auto, ahhoz kepest, amit a 215/45R17 csinal, az auto teljesen massziv erzest ad, mintha a 4 sarkat kibetonoztak volna. Erezhetoen vissza is fogja az autot, de a hamar jovo nyomatek miatt ez csak erzes. Ami viszont veszelyes, hogy megno az atlagsebesseged. En nem nagyon figyelem az orat, es tudom, hogy melyik uton kb. hol all meg a sebesseg, ez olyan termeszetes akarmi, tudat alatt beallsz egy komfortos sebessegre. Ez nalam 110 szokott lenni, a 17-es felnivel 120. A 17-es fenivel 3 kulonbozo ciripeles eltunik az autobol (pl. bal 1 ajto teteje), 1 megjelenik a kesztyutarto korul. A kanyarsebesseg hihetetlenul megno, mig a 16-os nyaklik, a 17-es kerekkel szinte nem tudod kihozni a sodrabol, mert hamarabb sokallsz be fejben (=megijedsz). A 225-os optikailag lathatoan jobb valasztas, de annyival nem tud tobbet es szamomra elvezhetetlen lett a vezetes, ugy kell a kormanyba kapaszkodni es hossziranti nyomvalyuk eseten kimondottan balesetveszelyes. Ami meg nagyon valtozik, az az uttest visszajelzese. 17-es felnivel _szerintem_ komfortosabb autozni, masszival atmegyek, mint a tank, a 16-os nagyobbat ut. A 17-es erzi az ut feluletet, nagyobb eselye van, hogy eltalalom fej vagy iras, ha athajtok egy 2 euroson :) A kormanyt sokkal nehezebb tekerni, ferfiasabb es jobb a visszajelzes. Az eddig probalt kombinaciok kozul a 215/45R17 a legjobb valasztas a 156-ra.
csocsi01-04-2011 04:55:24 // 119238
De a te géped erőssebb :))
Poló31-03-2011 23:56:17 // 119237
Akkor előbb vegyél rá valami kisebb féket, mert 15-ösnél kisebb nem megy fel a fékek miatt :D
Liquid31-03-2011 23:50:51 // 119236
én is vittem durva dolgokat a csomagtartóban :))
Szabeee31-03-2011 22:25:33 // 119235
na nálunk ilyen feladatokra utoljára a fordok voltak használva, de mióta alfánk van, nem málhás lónak használjuk az autót :)
szasza(SW)31-03-2011 22:21:44 // 119234
dfg (Tanárúr)31-03-2011 22:11:48 // 119233
ha elmondanám, hogy a 146 tetején mi mindent elvittünk anno ugyanezzel a tetőcsomagtartóval, mikor nem volt más megoldás.... :D
Szabeee31-03-2011 21:59:25 // 119232
nálunk volt olyan anno, hogy a lada tetején nagy gipszkartont szállítottunk :))))) a létra ahhoz képest.... :)
dfg (Tanárúr)31-03-2011 21:43:35 // 119231
hát ez ilyen, mióta nincs kisbusz, meg astra kombi, vagy ezt a megoldást választom, vagy kiállok a ponyvással :D na az utóbbit egy létra miatt luxusnak érzem :D
Liquid31-03-2011 21:19:07 // 119230
degonosz vagy :)))
egyébként nekem is eszembe jutott hogy kellően eklektikus látvány a 156 + létra combo.
egyébként nekem is eszembe jutott hogy kellően eklektikus látvány a 156 + létra combo.
GTPeti31-03-2011 21:11:25 // 119229
Szerintem színrefújva jobb lenne. :))) És egy matrica is elférne rajta. Létra Sportivo
Trombozis31-03-2011 21:05:09 // 119228
Az nem fog elférni a féktől. :-)))))))
Én amúgy se szeretem, ha valaki hátul ül. :-)
Én amúgy se szeretem, ha valaki hátul ül. :-)
NGC31-03-2011 20:40:57 // 119227
no, nálam itt megáll a tudomány sajnos :)
dfg (Tanárúr)31-03-2011 20:28:26 // 119226
én úgy emlékszem, hogy az egyik az órát vezérli, a másik az ECU-nak adja a jelet.
dfg (Tanárúr)31-03-2011 20:27:22 // 119225
NGC31-03-2011 20:19:07 // 119224
aminek a hűtőventillátorhoz van nagyobb köze :)
dfg (Tanárúr)31-03-2011 20:16:16 // 119223
melyik. mert van egy a termosztátban, és egy a blokban. ez utóbbira nem emlékszem pontosan hol van, de mintha jobboldalon a termosztat alatt.
NGC31-03-2011 20:12:17 // 119222
Üdv!
Valaki tudna egy képet feltenni arról, hogy a hőgomba hol van és hogy hogy néz ki?
Valaki tudna egy képet feltenni arról, hogy a hőgomba hol van és hogy hogy néz ki?
Imyx31-03-2011 18:55:35 // 119221
Értem. Na, majd még elgondolkodom a dolgon :).
Imyx31-03-2011 18:53:14 // 119220
Gondoltam, hogy egy picit visszafogja a gépet. De akkor is jól néznek ki a nagy kerekek egy kocsin :)).
Inter156 (il mascalzone)31-03-2011 18:31:14 // 119219
Jaaa....:)
Hát az én hölgyem több 50 kilónál,amúgy én is 92 vagyok + a kiskutya is a csapat tagja...
Ez már elég lenne,hogy idegeskedjek a huppanóknál ,ha még a nagy gyerekek is beülnek !!!!! A csomagtartó sem szokott üres lenni.....:))))))
Lehet hogy 13-as kerékre váltok,hogy megnyugodjak :-DDD
Hát az én hölgyem több 50 kilónál,amúgy én is 92 vagyok + a kiskutya is a csapat tagja...
Ez már elég lenne,hogy idegeskedjek a huppanóknál ,ha még a nagy gyerekek is beülnek !!!!! A csomagtartó sem szokott üres lenni.....:))))))
Lehet hogy 13-as kerékre váltok,hogy megnyugodjak :-DDD
Trombozis31-03-2011 17:19:12 // 119218
Már valószínű hozzájutok egy bontotthoz. Jó lenne, mert már ma is páltam a kocsiban.
Köszi a segítséget. :-)
Köszi a segítséget. :-)
Trombozis31-03-2011 17:18:08 // 119217
Ez mi ez? Ilyenem nincs. :-DDD
Trombozis31-03-2011 17:17:46 // 119216
Értsd jól! :-D Tudtam, hogy valaki beleköt. :-DDD
Én 92 kila vagyok. :-)
Én 92 kila vagyok. :-)
Trombozis31-03-2011 17:16:57 // 119215
Ja, vagy az asszonnyal. :-DDD
Liquid31-03-2011 08:04:03 // 119214
rátapintottál a lényegre :))
AlfaBoy31-03-2011 07:24:06 // 119213
Na, már vártam, hogy mikor kapok tőled is valami okos beszólást :-PPP
Cgo31-03-2011 06:41:49 // 119212
nalam a 225 allandoan tepte a kezembol a kormanyt, olyat, hogy egyenesfutas nem is ismertem. Az hittem futomu + rossz utak (nyomvalyuk) kombinacioja a bunos, amig a rendor el nem kapott, hogy tul szeles a gumi - akkor vettem 215-ot es egy pillanat alatt megjavult az auto.
dfg (Tanárúr)31-03-2011 05:56:40 // 119211
menj be egy hidraulika szaküzletbe, és cseréltesd ki benne a csövet. nekem a 146-ét megcsinálták 3000 Ft-ból.
Poló31-03-2011 00:02:28 // 119210
Valaki, aki ezt nem használja, nem adná nekem? :D

Szükségem lenne rá :D

Szükségem lenne rá :D
Poló30-03-2011 23:58:19 // 119209
Na most akkor vagy te is 50 kg-nál könnyebb hölgy vagy, vagy nem ülsz be a saját autódba :P :D
satya30-03-2011 22:47:54 // 119208
1 kérdésre válasz: pl.: kijelző csere :(
2 kérdésre válasz: nyomd a gázt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4 :DDDDD
mivanmivanmivan????
2 kérdésre válasz: nyomd a gázt !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4 :DDDDD
mivanmivanmivan????
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.
Online members
0
Guests0
982
Forum
Recent topics
- Oldtimer and youngtimer
- 156
- AlfaCity
- International Alfa Rome...
- 159
- Chat
- Boxer fanatics
- 147
- Polish Alfisti
- Českí Alfisti
Poll
- What kind of chatrooms do you prefer?
- When will Alfa return in your opinion to the US?
- How did you find AlfaAmore.com?








