Forum >> 156
Piritu - 1.000.00003-02-2007 19:03:38 // 29807
Egyesek szerint a hosszú autópálya menet sem tesz jót az olajnak. Egy biztos az első csere 5 ezernél lesz.
kru03-02-2007 18:59:59 // 29806
piritu, jobb lett volna, ha elsőként látom az újat, mint utolsóként az előzőt :-))) de így is jó volt.
vigyázz az újra és ne 20ezrenként vidd olajcserére, hanem hamarabb, mondjuk te nem sokat városozol, annyi előnyöd meg van...
ja érdekes. valahogy messziről ki lehet szúrni azokat az alfákat, amik (akik) intenek majd, nem tudom miért :-))
Piritu - 1.000.00003-02-2007 18:47:53 // 29805
Nem biztos, de úgy néz ki, hogy "friss" Eper-t találtam (20)
http://www.orink.hu/eper20.nrg
GTPeti03-02-2007 16:49:52 // 29804
Mike, őszintén megmondva egy "fél olajcsere" után én azért nem aludnék nyugodtan.
Belga03-02-2007 16:38:21 // 29803
6 patent tartja. Nyúlj alá egy kisméretű csavarhúzóval az egyik végénél úgy, hogy az ujjad aláférjen. Ezután már kézzel tudod tovább bontani, a műszerfal közepe felé haladva. Lehet, hogy néhány patent benn marad a műszerfalban, de ezeket simán ki lehet bányászni, és visszatenni a rostélyra. A visszarakás adja magát.
Nem emlékszem már, hogy miért akartad ez kibontani, de a műszerfalat rögzítő 3db imbusz csavaron kívül semmi sincs alatta.
Ez rossz hír azoknak, akiknek hidegebb időben fémes kopogás hallatszik a műszerfal teteje/közepe felelől, amit állítólag egy lelazult csavar okoz. Bármi is az, innen nem lehet hozzáférni, bár a külföldi fórumok ezt javasolják. Sztem le kell bontani az egész műszerfalat, hogy ki lehessen deríteni mi az.
Belga03-02-2007 16:21:02 // 29802
Gratula! Tuti jó ez a szín! :-)
Liquid03-02-2007 15:38:40 // 29801
Grat mégeccer! Szép nagyon, bár az elődje se volt kutya...:)
Liquid03-02-2007 15:37:06 // 29800
persze ha nincs más megoldás jó így is főleg ha azóta megszűntek a tünetek
GTPeti03-02-2007 15:14:27 // 29799
Nem beszélhetek róla. :)))
(De milyen lenne már: Németországban egy magyar rendszámos olasz rendőrautó. :)))
Piritu - 1.000.00003-02-2007 14:52:53 // 29798
Nekem anno a 146-on a szaxervíz is ígycserélt szervóolajat...
Piritu - 1.000.00003-02-2007 14:51:38 // 29797
Piritu - 1.000.00003-02-2007 14:48:21 // 29796
Tudja meg mindenki:
KRU látott utoljára a régi verdával (továbbra is eladó, megtekinthető Győr Alfa-Riegler). Veszprémből mentem vissza az új Vasért és este 8-kor vettem át. Köszönet mindenkinek, aki az ügyintézésben részt vett. (Kivétel a Posta, mert egy napot késtek a levéllel, így majdnem nem lett átadva.)
Mit rejt a takaró?

Egymás mellett a két Alfa

KRU látott utoljára a régi verdával (továbbra is eladó, megtekinthető Győr Alfa-Riegler). Veszprémből mentem vissza az új Vasért és este 8-kor vettem át. Köszönet mindenkinek, aki az ügyintézésben részt vett. (Kivétel a Posta, mert egy napot késtek a levéllel, így majdnem nem lett átadva.)
Mit rejt a takaró?

Egymás mellett a két Alfa

Mike.03-02-2007 13:20:22 // 29795
Persze én sem azt mondom, hogy ez a jó megoldás, de nekem nincs aknám és ezért 'jobb mint a semmi' alapon gondoltam ez is jó lesz.
csocsi03-02-2007 13:15:05 // 29794
Ezért csodálkoztam én is, hogy így kell megoldani a cserét. Én még nem néztem a dolgot.
A könyvet nem néztem, mert most nincs nálam, de ha megjön megnézem mennyi olaj kell bele.
Liquid03-02-2007 13:13:08 // 29793
a szerelőműhelyben Dzsozy (hsz: 14371) írta, hogy alul van hollanderes csati ahol meg lehet bontani. Egyébként ezzel a kiszívós megoldással közel fele bennemarad. 1,3L-t ír az autodata, szal ha 8dl ment bele akkor csak félcsere, én asszem megjáccom majd a leeresztős mutatványt
csocsi03-02-2007 12:40:09 // 29791
Csak a meggoldásra céloztam. Nem egyszerű a csere így :((((
Bár házilagosan megoldható a dolog :))))
Mike.03-02-2007 12:37:50 // 29790
Biztos van de ez az egyszerübb szerintem.
Nem tudom mekkora a rendszer de kb. 8 deci mehetett bele.
Mike.03-02-2007 12:36:14 // 29789
Óvatosan hátrafelé húzni kell és csak utána lehet kifelé mozdítani. Vigyázz mert a kis fülek hamar letörnek!
csocsi03-02-2007 12:34:40 // 29788
Vaze, biztos, hogy nincs semmi leeresztési lehetőség és ilyen körülményesen kell megoldani?
Egyébként gratula :))))
Bonnie & Clyde03-02-2007 12:34:35 // 29787
sziasztok. Hogy kell 156-osnál oldalindexet cserélni?
Mike.03-02-2007 12:33:04 // 29786
Megoldottam házilag a szervóolaj cserét.
Injekciós fecskendővel leszívattam az olajat a tartályból. Aztán az autót elindítva párszor a kormányt forgatva újra sikerült olajat a tartályba juttatni. Miután ezt is kiszedtem már mehetett is az új olaj bele. Kicsit beparáztam mert elindítva hangosan zúgott a szivattyú. A kormányt sokszor forgatva egy idő után abbamaradt és most már nincs hang.
Nagyon barna, égett szagú volt a régi olaj. Már a reggeli indításkor is a kormányt mozdítva hangos volt.
Most meg minden újra szuper! :-)
Attiska03-02-2007 11:48:13 // 29785
Piritu, az új gép is Grigio Sterling?
Satti03-02-2007 09:48:14 // 29784
A 166-ból nem kellene egyedűl a piros,bár ezt már korábban is beszéltük!:-))
Satti03-02-2007 09:46:42 // 29783
Nem sportcsomagos volt,csak olyan felni volt/van/ rajta,de már eladta.
Satti03-02-2007 09:43:58 // 29782
Ilyenkor aludni kell ám!!:-))
csocsi03-02-2007 09:41:00 // 29781
Kezdésnek azért ez már jó :))
csocsi03-02-2007 09:40:20 // 29780
Szerintem nem, ez kiskunhalasi cím. Meg már eladta.
ribipeti03-02-2007 05:39:27 // 29779
ribipeti03-02-2007 03:50:51 // 29777
Meg Blacky argentoján nem volt első ködlámpa. Ezen meg van. Szóval ez tuti nem az. :)
Poló02-02-2007 23:56:03 // 29776
Azon van valami szép kipuff meg az sportcsomagos, asszem :)
Wickey02-02-2007 23:38:33 // 29775
hehe, ez csak nem sikerült egészen viccen kívülire :PPPPP
Satti, veled vagyunk lélekben! Legyél kegyetlen! Melegítsd rá az emberre a verdát! :))
Wickey02-02-2007 23:37:24 // 29774
Ugyan már, piros autó, tiszta hányinger :))))))))
viccen kívül: hajrá. Úgyis tudok egy piros, csapágyas 166-ost, a terv az hogy a jövő héten elhozzuk megcsinálni eladásra :DD
kru02-02-2007 23:11:28 // 29773
Piritu, veled intettünk össze péntek délután 16 körül a veszprémi elkerülőn az egyik lámpánál?
Belga02-02-2007 19:10:34 // 29772
Konkrét tervek? :-)
GTPeti02-02-2007 18:48:10 // 29771
Apropó nagyon jónak találom, hogy az ePer segítségével olasz rendőrautót varázsolhatunk gépünkből. Lehet pl. fényhidat és szirénát is rendelni. :)))
GTPeti02-02-2007 18:43:01 // 29770
Sziasztok!
Ma vezettem a céges Dévú Lanost.
És mindjárt megyek az Alfával is egy kört, mert már rég vezettem autót. :)
Satti02-02-2007 18:37:14 // 29769
Voltak,ma megnézni az autómat nagyon tetszett,bár igazán feketét szerettek volna,de természetesen megmagyaráztam,hogy az mennyire nem jó,csak a gond van vele,meg persze az igazi Alfa szín az a piros,mindenesetre majd látom mi lesz,de bízom benne,hogy komolyak voltak.
Belga02-02-2007 18:24:37 // 29768
Szétszedem. No, nem ám mert kuvva jófej vok. :-D Kiváncsiságból, hogy ki tudom-e azon keresztül műteni a 2 éve kopogó valamit onnan.
Bánk02-02-2007 18:16:08 // 29767
Brékó brékó itt az új tulaj:)
Robert-jtd02-02-2007 18:03:38 // 29766
Ez nem az.Ők már eladták az ezüst 156-ost,az új tulaj már be is regisztrált ide az amóréra:)
admirális02-02-2007 18:03:21 // 29765
Nagyon köszi. De ugye csak valami progiban? Szóval úgy, hogy nem szeded szét a tiedet, mert nem akarom hogy valami gubanc legyen, ugyanis attól félek én is, hogy komplikált vissza tenni.
Belga02-02-2007 17:58:23 // 29764
Hétvégén megnézem neked.
admirális02-02-2007 17:46:51 // 29763
Én még mindig keresek valakit, aki tudja, miként van rögzítve a szélvédőt levegőztető szellőző nyílás, amelyik a műszerfal egyik végétől a másik végéig tart. Pls, ha valaki tudja, keressen meg!
M-GEGE02-02-2007 17:43:35 // 29762
waschee02-02-2007 17:31:53 // 29761
Köszi szépen. Legalább már tudom mihez nyúljak. :)
Nasty02-02-2007 17:18:22 // 29759
Légmennyiségmérő 500-150 között ingadoztatja, meg torpan 3000, 3500 körül az autó. Először tisztítsd izopropil-alkohollal, álltalában nem segit csere. Nekem utángyártott van 18 körül. Jó-jó de néha egy kicsit ingadozik, azt nem tudom hogy az utángyártott miatt van, vagy esetleg a pillangó szelepet is ismét tisztitanom kéne.
waschee02-02-2007 17:01:42 // 29758
Üdv Típustársak.
Örülök, hogy végre én is 156-os tulajnak érezhetem magam. Kapásból lenne egy kérdésem :)
Alapjáraton a fordulatszám ingadozás minek köszönhető? Volt már valakinek ilyen?
Előre is köszi.
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.
Online members
0
Guests0
710
Forum
Recent topics
- Oldtimer and youngtimer
- 156
- AlfaCity
- International Alfa Rome...
- 159
- Chat
- Boxer fanatics
- 147
- Polish Alfisti
- Českí Alfisti
Poll
- What kind of chatrooms do you prefer?
- When will Alfa return in your opinion to the US?
- How did you find AlfaAmore.com?

