Forum >> 156

GEORGE09-08-2010 00:18:13 // 111357
Sajnos és főleg Bp és körülötte lévő városok vonzáskörzetében fordulnak elő sokszor kellemetlenül sokáig tartó dugók.
Én szeretem biztonságban tudni magam, hogy eleget klímázhatok, vagy fűthetek akkor is ha 3órát kell vesztegelni.....
Alfa GT-Csaba09-08-2010 00:10:11 // 111356
Már jártam én is úgy hogy lefeküdt a mutató Pesten a dugóban amire nem számitottam abban az időszakban,de még Érdre hazaértem vele.Szerencsém volt.
GEORGE09-08-2010 00:02:25 // 111355
Én 1/3 környékén szoktam teletankolni.
Egyrészt a forrógázolajos dolog miatt, másrészt meg sose lehet tudni milyen közlekedési helyzet adódik, és elég gáz, ha egy nagyobb dugóban fogy el az üzemanyag :-)
Alfa GT-Csaba08-08-2010 23:59:28 // 111354
Erről már én is hallottam,de hát kinek is jut ilyesmi az eszébe vezetés élvezete közben:-)
Poló08-08-2010 23:57:42 // 111353
Én olyan 80-100-at szoktam a TS-sel.
Alfa GT-Csaba08-08-2010 23:56:22 // 111352
Akkor valóban nem éri meg teljesen kihasználni,meg hát persze ha kifogy akkor a rendszer is lelevegősödik!Inkább maradjon benne egy kicsi és tankolj rá!
GEORGE08-08-2010 23:55:59 // 111351
Nem szerencsés dolog ennyire alacsony üzemanyag szinttel járni. ugyan is a porlasztócsúcsoktól visszakeringtetett meleg gázolaj felmelegíti a tankban lévőt és annak a porlasztócsúcsok nem annyira örülnek....

persze nem kell megfogadni, csak mint tényt írtam le.
Tackry08-08-2010 23:49:28 // 111350
Sokat megyek vele városon kívül, nem értékelném, ha valahol a pusztában derülne ki, hogy na, eddig ment sárga lámpa mellett.:)
Alfa GT-Csaba08-08-2010 23:46:17 // 111349
Én egészen addig szoktam vele menni amíg teljesen le nem fekszik a mutató,de még sosem állt le alattam.
GEORGE08-08-2010 23:44:13 // 111348
Az akár lehet 70-80km is, ha nehéz a lábad :-)
Tackry08-08-2010 23:39:58 // 111347
Az bő 100km... Én meg parázok mindig, és nézem, mennyi van még vissza az 50-ből, mert a kisalfánál azt szoktam meg.
Alfa GT-Csaba08-08-2010 23:38:50 // 111346
A könyv azt írja hogy a sárga lámpa bevillanása után 7 liter van a tankban.
GEORGE08-08-2010 23:33:42 // 111345
szerintem 50km-et biztosan.
Tackry08-08-2010 23:18:37 // 111344
Mennyit megy a 2,4 JTD a lámpa felvillanása után még? Normál, illetve nagy láb esetén? :D
GEORGE08-08-2010 22:46:48 // 111343
Egy fogyasztásban minden lényeg. Ha a 300km döntő többségét a max fordulat 2/3 felett tetted volna meg akkor közel lettél volna a 10L/100km-hez

A tempomatot, meg könnyen lehet a lábaddal helyettesíteni :-)
osee_selespeed08-08-2010 22:40:14 // 111342
Mondjuk nem a 210 a lényeg, hanem, hogy nem kíméltem és sajnos még tempomatom sincs :(
Piritu - 1.000.00008-08-2010 22:35:18 // 111341
no megtaláltam a faceliftes felszereltségeit:
klatty
GEORGE08-08-2010 22:34:30 // 111340
A 300km-ből mennyit mentél 210-el?? Mert ha csak 1-2- vagy 5kmkeresztül padlóztad, az nem szól bele az átlagba.....
csocsi08-08-2010 22:33:06 // 111339
Szerintem már túl jó :))
osee_selespeed08-08-2010 22:31:02 // 111338
Nekem 7,8 volt az átlagom kb. 300km-en és tóltam neki 210el is. Ez jó vagy rossz? :)
Piritu - 1.000.00008-08-2010 22:22:02 // 111337
én se vagyok nehéz talpú. Szinte mindig tempomattal megyek - szerintem az esetek 80%-ban, még városban is...
Alfa GT-Csaba08-08-2010 22:05:42 // 111336
Én nem taposom neki,csak ritkán amikor kevesen vagyunk a pályán.Talán az a 6.sebesség is ér valamit,és amióta boxot rakattam bele érzékenyebb a gázadásra és erősebb is lett ezért nem kell neki taposni hogy menjen.
Erhard 242 (Pure Energy)08-08-2010 21:59:58 // 111335
azért hogy kettősállampolgár lehess :P
Erhard 242 (Pure Energy)08-08-2010 21:59:22 // 111334
így van a JTD-m tudott ilyen 5L-es fogyit az Mjet az 5.9-6.5-öt evett...
Piritu - 1.000.00008-08-2010 21:55:46 // 111332
Meg kéne nézetni valami szakival, hogy mitől tudja ezt. Jó lenne a többi 1,9mjet.-be is áttenni a "tudományt" :-)
Eddig csakjtd-kről írtak ilyen értékeket.
bilon08-08-2010 21:55:41 // 111331


azt a "wcpumpás" csövet mennyire macerás kicserélni? és mennyibe fáj egy ilyen új?
gondolom, ha három helyen lyukas, akkor nem igazán jó :)
2,4 jtd 10v
Erhard 242 (Pure Energy)08-08-2010 21:53:40 // 111330
na akkor meg minek a dejzel? :)
Piritu - 1.000.00008-08-2010 21:52:54 // 111329
meg ugyan ennyi E85-öt :-DD
Piritu - 1.000.00008-08-2010 21:52:32 // 111328
Na ja, a Spider is csak 4,6 l/100km benzint kért a szegedi oda-vissza úton :-DDD
Piritu - 1.000.00008-08-2010 21:50:48 // 111327
a klímát még sose kapcsoltam ki :-)
Erhard 242 (Pure Energy)08-08-2010 21:45:42 // 111326
kis hitetlen :) az autóm tudja a 4,5L-es fogyasztást 60-nál ötödikben tartósan :DDDD
Alfa GT-Csaba08-08-2010 21:39:55 // 111325
Nyáron mindig 1000-ként tankolok 55-58 liter fér bele tanksapkáig és sok Érdi és Budaörsi araszolás van benne meg kevés pálya,klíma nélkül.Ez számomra is meglepő egy ekkora motortól,főleg az 1.6ts után.
GEORGE08-08-2010 21:37:50 // 111324
Nekem 7 ment akkor a 144km-re. Ha én tempomattal megyek 100-al akkor sík uton 3.0-4.0 közt irkálja a pillanatnyi értékeket...javarészt 3,3-3,6 l/100km

Eddig egyetlen egy alakommal mértem ilyent, mert amúgy én sose utazom 100-al.
Piritu - 1.000.00008-08-2010 21:29:18 // 111323
Bocs, de számomra kicsit nehezen hihető az 5,2. Tempomat 100-nál se nagyon megy az enyém 6 alá. Persze a fedélzeti ilyenkor 5,1-et szokott kiírni.
Eddig kétszer sikerült 1.000 km felett mennek egy tankkal.
Alfa GT-Csaba08-08-2010 21:24:34 // 111322
Komáromból hazafelé a 100-as úton jöttünk 100-170 között 5,2 evett és nem volt korom mögöttem:-)
vik 159 sw AZ ALFÁTLAN :((((((08-08-2010 21:12:38 // 111321
nem , hanem a tankolás bizonyította :)
admirális08-08-2010 21:09:10 // 111320
Ezt az értéket a fedélzeti computer írta ki?
vik 159 sw AZ ALFÁTLAN :((((((08-08-2010 21:07:31 // 111319
én a 2.0 jts selessel tempomattal sopronból 130-040 tempónál 7.9 l :)
egy benzines autómatától ez sem rossz .
és nem kellett a kormot néznem a visszapillantóban :)
Piritu - 1.000.00008-08-2010 21:07:15 // 111318
Remélem Perdix nem olvassa ezeket az adatokat :-DDDD
Poló08-08-2010 21:04:37 // 111317
Van egy pár eladó lámpám, bontott, gyári.

Alfa GT-Csaba08-08-2010 20:45:53 // 111316
Az tökéletes egy akkora motortól!Nekem 1.9-es van és a rekordom ország úton született klíma nélkül átlag 90-es tempóval 3,9.
GEORGE08-08-2010 20:43:04 // 111315
Nekem egy alakommal szigorú 100 tempomat és minden kanyarba be ill ki óvatosan, mert üveglapokat vittem Paksról Bp.re. szóval nagyon óvatosan haladva 4,8L /100km-re jött ki megtankolva.
Poló08-08-2010 20:39:13 // 111314
Én múltkor olyan 8,0-t csináltam a 3,0 mjet-tel, szinte végig 3,5 tonna volt, vagy egy kicsit több is. Szinte végig tempomat 100, egy kb 5 km-es szakaszon mentem 140-160 körül.
Poló08-08-2010 20:37:05 // 111313
Kicsit bogaras:

ystuc08-08-2010 20:35:13 // 111312
Az 5,9-es fogyasztás jó egy kormos 2,4-estől? :-)
Ugyanis ennyi lett a legutóbbi átlag. Igaz, majdnem csak országút tempomattal, klímával, és nem siettünk sehova. Nem akarok fogyasztási rekordokat döntögetni, de ezen határozottan meglepődtem. 910 km-nél gyulladt fel a sárga lámpa, ment volna még majdnem egy 100-ast... :-)
Piritu - 1.000.00008-08-2010 20:21:34 // 111311
Persze minden relatív.
Bár 2003-ban ajánlottak egy impression 156-ot, abban se klíma, se rádió, se alifelni...
Poló08-08-2010 20:16:03 // 111310
Azt tegyük hozzá, hogy a full fapad is elég jól fel van szerelve OFF-okhoz képest.
Piritu - 1.000.00008-08-2010 18:05:59 // 111309
Impression - Progression - Distinctive
így jönnek sorba a felszereltségek, az első full fapad, az utolsó full extra.
atesssz08-08-2010 17:59:45 // 111308
Progression és Distinctive között mi a különbség? melyik a jobb, milyen felszereltségben térnek el? 2001-2002-es 156-okra gondolok.
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.