Forum >> 156

GabCsi27-08-2010 11:23:30 // 111957
Hmm a háttérben az a repcsi ilyen erős, nem is gondoltam :D
Haro27-08-2010 11:21:24 // 111956
527,5 :))))))))))
ystuc27-08-2010 11:20:40 // 111955
525 paripa :-)
Zsolesz27-08-2010 09:11:55 // 111954
Égőm tuti nincs, nem is tudom milyen kell bele. Kedvem meg....
Amúgy egész jól bírta, mégiscsak 8 éves a vas és még gyári volt
Zsolesz27-08-2010 09:10:54 // 111953
A kezem még lehet hogy jó is lenne, csak túl nagy és ott tuti nem fér be.
Liquid27-08-2010 08:15:26 // 111952
az érdekes lehet, kíváncsi lennék milyenek az áttételek
Mike.27-08-2010 06:15:53 // 111951
Az általam emlegetett autónál is rá gondoltam. :-)
GEORGE27-08-2010 00:43:17 // 111950
Az utolsó 166-ban van 6-os váltó a 2.0 TS-ken. De átvariálták a az összes áttételt...
Liquid27-08-2010 00:27:03 // 111949
naja, el tudnék képzelni egy hosszú 6-ost :)
szasza(SW)26-08-2010 23:56:08 // 111948
Mid nincs hozzá?Égőd vagy kedved vagy?Ha átjössz segítek:)
GEORGE26-08-2010 23:51:00 // 111947
Hipp hopp kicseréled .-)
szasza(SW)26-08-2010 23:50:59 // 111946
Cseréld ki!:)
admirális26-08-2010 23:50:48 // 111945
Semmi probléma. Poló blogjában láthatod hogyan kell rendbe hozni. Ha már csináltál ilyet és jó kezed van hozzá, a kivett rádjó résén keresztül is cserélhető.
Zsolesz26-08-2010 23:48:15 // 111944
Ma utolért a rélmálmom. Kiégett a hőfokszabályzó megvilágítása. Kissé idegesít a dolog.... :(
Rodoman26-08-2010 23:47:16 // 111943
Helló mindenki, sziasztok Alfa függők!
Egyetlen egy kérdésem van!
Tud-e valaki olyan szerelőt Hajdú Bihar Megyében aki valóban lelkiismeretesen áll hozzá egy 156-s vashoz? És valóban hozzáértő. Szakszerviz kizárva!
GEORGE26-08-2010 23:39:39 // 111942
Az a pici tuning nem is olyan kicsi, ugy tudom 8.000-nél van a tiltás.
Poló26-08-2010 23:35:05 // 111941
Ott van Kau autója, nem egy gyorsulási versenyen vesz vele részt, pici tuning is van benne, mégsincs semmi baja.
GEORGE26-08-2010 23:28:13 // 111940
A 146ti 6.000-el ment 5.-ben 200-at.
Azért van különbség, hangban főleg.
admirális26-08-2010 23:13:53 // 111939
Mázlista:)
Liquid26-08-2010 23:13:25 // 111938
kb. másfélszeres a TS :)
GEORGE26-08-2010 23:08:54 // 111937
Egy diesellel gyorsan tudsz menni 3.000-el de egy TS-el nem :-)
GEORGE26-08-2010 23:08:18 // 111936
Elmerengtem......nekem a 3.000 6.ban 160km/h óra...3800 pedig 200km/h 4.200 meg 220....kicsit más a kiosztás :-)
admirális26-08-2010 23:06:01 // 111935
Hát nekem ilyen kevés jutott:). De ki mondta hogy nem lehet gyorsan menni 3000-es fordulattal? Én java részt városban garázdálkodok, és nem szoktam beállni a sorba. A másik hogy ha csak úgy elsuhanok, fel sem fogják, hogy mi volt az:)
Liquid26-08-2010 23:03:49 // 111934
így nemsok élvezet van a dologban :)
admirális26-08-2010 23:02:14 // 111933
Na látod, GTPeti?:)
admirális26-08-2010 23:01:20 // 111932
Ha nem sietek, akkor 2600-300, ha sietek, akkor mondjuk 4500, de ez ritkán van, mert inkább időben elindulok.:)
Liquid26-08-2010 23:00:16 // 111931
meddig szoktad forgatni úgy általában, ha éppen nem nagyon ráérősen kocsikázol? csaki azért kérdem mert egy TS-t 300 vagy az alatt használni olyan mintha 120 helyett csak 75 lovas lenne
Liquid26-08-2010 22:57:47 // 111929
ezt kicsit sarkosítva, be se ülök inább, és akkor nem romlik el :)
Ennyire ne légy pesszimista, nem törvényszerű hogy mindegyik TS motor behal, csak kicsit nagyobb a valószínűsége mint pl. egy V6-nál, de ettől még nem kell hímestojáskodni vele, csak kapja meg ami jár és hajrá
admirális26-08-2010 22:57:22 // 111928
Igen, de nem. :) Ezt tudom erre mondani. Nem akkor fog széthullani a motorod amikor 7000-en pörög, de azért fog. Meg millió más dologért, amiken egy kicsit sem javítasz a leszabályzásos fordulatszámon való használattal. De mint egy kolléga írta, a szerelőknek is élni kell valamiből.

És igazatok van, hogy túlbiztosítom magam. Gyakorlatilag nagyjából úgy használom a kocsit mintha bejáratós lenne, de olyan is:).

Ebben a válaszban kiegyezhetünk?:)
GEORGE26-08-2010 22:50:16 // 111927
Azért kicsit elkanyarodtunk már.
A kezdet az volt, hogy nem gond, ha párszor elforog a motor a maximális fordulatig, illetve az sem gond, ha a motor 2/3 fordulaton van üzemeltetve.
GTPeti26-08-2010 22:50:04 // 111926
Lehet, nem fogtok közös nevezőre jutni... :S
Piritu - 1.000.00026-08-2010 22:49:57 // 111925
Jó éjt mindenkinek!
admirális26-08-2010 22:48:04 // 111924
Valóban, de minek feszegetni egy olyan konstrukciónak a határait, amiről köztudott, hogy akkor is szétmegy ha nem bántjuk?
Piritu - 1.000.00026-08-2010 22:46:54 // 111923
nekem konkrétan a szakszerviz abszolút amatőrsége miatt volt vezérműszíj szakadásom :-((((
GEORGE26-08-2010 22:46:20 // 111922
Mind1 mi miatt, a lényeg, hogy bekövetkezhet .-(
Piritu - 1.000.00026-08-2010 22:45:44 // 111921
Nem a hűtőben tartom, nem szeretem a hidegen, a "spejzban" tartom, ami szerencsére a házban van :-DD
Liquid26-08-2010 22:44:59 // 111920
nálam már ledadogott párszor :) eccer 3-asban is majdnem, a tükörből figyeltem milyen szépen távolodik a delikvens, mikor ránéztem a fordulatmérőre, az éppen elérte a 7000-et. egyébként valamivel 7000 felett van a szabályzás asszem 7250
admirális26-08-2010 22:44:36 // 111919
Én egy olyan típusú ember vagyok hogy akkor azt mondanám, hogy "Halleluja, még jó hogy eddig kibírtuk együtt". Amúgy a szíjszakadásos és olajpumpa széthullásos történetek egy része anyaghiba miatt van, nem pedig tervezési hiba miatt.
GTPeti26-08-2010 22:42:35 // 111918
Tudom. :))
A családod szerencséje, hogy a hűtő a házban van, mi? :)
GEORGE26-08-2010 22:42:09 // 111917
Az előbb kifelejtettem.
mi lesz akkor ha ezen gondos bánás ellenére még is csak utolér a TS bajok egyike??
Akkor mit fogsz mondani?
Inkább élveztem volna egy kicsit jobban az erőt, mert így is úgy is meg lett a baj.
Egy "szóke" hajú kedves barátom gépeben elszakadt a szíj. szintén TS 122 ezer környékén és sose hajtotta, lehet még annyira se mint te....
Mike.26-08-2010 22:41:38 // 111916
Xar olasz! :-)))
admirális26-08-2010 22:41:24 // 111915
Az nem baj egészen addig, amíg nem válaszol valamit vissza:)
Piritu - 1.000.00026-08-2010 22:41:14 // 111914
:-DDD
tudod: Kettősügynök :-)
Piritu - 1.000.00026-08-2010 22:40:32 // 111913
A Pókban sincs :-(
admirális26-08-2010 22:40:30 // 111912
Az meleg szitu lehetett:). Én a Hungária Krt felüljárón a Béke út irányából szeretek bepörögni az M3as felé, az is egy szép kanyar. Ismered?
A forgalom ritmusánál egyébként még én is gyorsabban szoktam menni szinte mindig, de a fordulatszám mérőt nem hajszolom ilyenkor sem.
GTPeti26-08-2010 22:40:20 // 111911
"néha még le is ülök bészélgetni velük a garázsba."
Már mint a feleségeddel és a gyermekeddel? :))
GEORGE26-08-2010 22:39:50 // 111910
jó lenne ha lenne .-)))
Mike.26-08-2010 22:39:50 // 111909
Hát pont azért kell vele foglalkozni! :-)))
Piritu - 1.000.00026-08-2010 22:38:10 // 111908
Egyet értünk :-)
Kiegészítés: néha még le is ülök bészélgetni velük a garázsba.
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.