Eltérések a mutatott és a számolt fogyasztások között:
147-1,6TS

159-2.0mjet

156-1,6TS

156-1,9mjet

A 147-ben és a 159-ben is pontos.
A 156-é kicsit lassú, nehezen követi a történéseket.
DeezL21-07-2013 20:01:07 //
140305
érdekes a legtöbb autóban pontos.. pl van egy Stilonk az annyit mutat amennyi a maximumja .... 1-2 deci eltérés van de sohasem minuszban...:D
Valószínű ott fényezni kell. Legegyszerűbben bevizezed,vagy nyálazod, ha eltűnik, kipolírozható!
Zsolesz21-07-2013 19:18:20 //
140303
Ha végighúzták a kocsi oldalát valamivel és akad a karcnál a körmöm, akkor az csak telibe fújva javítható?
Igen csinálhat, de nem biztos hogy rossz. Lehet csak kevés a nyomás a clíma-ban. Ha növeled a fordulatot, kb 2500-nál is csattan. Nekem is csinálta, amíg rendesen fel nem lett töltve. Ez csak saját tapasztalat, de vannak itt okosabb emberek. :)
Zselé21-07-2013 19:01:24 //
140300
Sziasztok,
Mennyiért fújnak manapság egy hátsó lökhárítót? Sikerült összetörnöm... :S
sty21-07-2013 18:31:22 //
140299
esetleg nincs valakinek elfekvőben 156-os Alfához és Kenwood fejegységhez kormánytávirányító adaptere?
mgabor21-07-2013 18:22:18 //
140298
nekem 5,1-et mutat konzekvensen, de 6,5 a valós
PistaFR21-07-2013 17:54:25 //
140297
Kíváncsi vagyok hogy mit mutat a köv. tankolásnál a matek. A kompjúter szerint 5,5, ez az eddigi csúcs. Matek szerint eddig kb 1 literrel volt több, remélem most pontosabb lesz, nem örülnék 6,5 vagy afölötti átlagnak.
Dante20-07-2013 23:06:56 //
140296
Nekem országúton-pályán korrekt. Sopron - Miskolc - Sopron 7,6 l/100km volt a fedélzeti szerint, a valóságban valami 7,69-re jött ki. Viszont városban bármit csinálok, végeredményben mindig 8,6-ra áll be a valós 10-11 helyett :)
Sziasztok!
Segítsetek kérlek nekem,egy Alfás nőnek...gondom van.
Alfa 156 1.6
A fordulatszám jeladóhoz valahonnan befolyik a motorolaj,képtelen a szerelőm megfejteni honnan,minden rendben tűnik.Sehol se látunk szivárgást.
Volt valakinek ilyen tapasztalata??
Minden ötlet érdekel....köszi
IDA
Szintén zenész :-(
A benzinesem is hasonlóan tévedett...
6UR2020-07-2013 14:42:44 //
140293
Nekem is nagyrészt városi forgalomban a kompi 6,1-6,2 -őt ír viszont a valós az 8,5-9 l de ez benzines.
ott se :-(
Tempomat 130-nál egy egész tankot kiürítve mindig 5,1-et hozott a tényleges 6,3 helyett.
Dante20-07-2013 14:03:13 //
140291
Nekem úgy tűnik, hogy városi forgalomban csal leginkább, nem tud mit kezdeni az állással. Néha mikor piros lámpánál állok és figyelem, az addigi átlagfogyi elkezd csökkenni. Viszont országúton - pályán pontosan számol.
Semmit, a 156 fogyasztásmérője gyárilag ilyen :-(
Nekem volt, hogy 3 literrel írt ki kevesebbet...
DeezL20-07-2013 13:26:20 //
140289
egy kérdés: akinek faceliftje van... nektek is a fogyasztási adatokra iylen baromságokat ír vissza hogy 3,9-4,9 közt... azért ilyen keveset nem ehet egy 2.4 JTDm:D ezzel lehet valamit kezdeni,szoftverfrissítés vagy valami?
Abarai20-07-2013 12:59:33 //
140288
Köszi, megoldódott. Elhúztam Pápára másik kulcsért. Az Alfa csak a városhatárig szirénázott. :D
Dani20-07-2013 11:53:03 //
140287
Hali srácok! Az már biztos szerintem hogy az LMM -em betojt, viszont olyan gondom van, hogy a 156osom 98-as viszont 2001 utáni blokk van benne. Semmi nem lett cserélve a motortérben csak a motor. Elképzelhető, hogy az LMM nem ehhez a motorhoz való?? és ha igen akkor pontosan mi a teendő?? előre is köszi a segítséget!
Ákos9120-07-2013 07:35:17 //
140286
a kormánytól balra lévő biztosítékoknál ki lehet kapcsolni
azt hiszem egy másik kulcsal
1.9 JTD-ről van szó bocsesz
Ciao! Kérdésem lenne reggel amikor beindítom a 156 -ost egy kattogó hangra leszek figyelmes. Nem szelep csattogás nem a motorból jön ki inkább mellőle valahonnan :( DE egyszerűen nem tudok rájönni hogy mi az..... :( amikor gázt adok elhallgat. kb. 10 perc melegedés után megszűnik. a nap folyamán egyszer sem csinálja csak reggel. 9 óra pihi után sem csinálta szóval amennyire le tud hűlni 30 fokba le is hűlt.... Gondoltam h a klímakompresszor kuplung része esetleg csinálhat kattogó hangot ? És azt lehet a kompresszor nélkül cserélni csak a tárcsát avval a kuplung résszel ? Vagy szerelhetetlen ?
Túl sokat én sem értek hozzá, de nekem is volt egy ilyen autóm ami forralta a vizet és habosodott a sapka szerintem hengerfej :( de biztos vannak nálam okosabbak !
Peter3019-07-2013 19:11:41 //
140282
Gondoltam rá de ahogy látom folyamatosan jönn visza a tágulásiba a viz.
Danny19-07-2013 19:07:11 //
140281
üdv Lehet hogy a vízpumpa nem teszi a dolgát, de majd biztos lesz hozzá értő személy is itt. :-)
Peter3019-07-2013 19:01:42 //
140280
Sziasztok
Lenne egy nagyon furcsa problémám. Azt hitem edig hogy a termosztátom nem nyit ki de mivel kiszedtem belöle igy az nem lehet hibás.De még igy is foralja a vizet. Érdekeség hogy miután leálitom a motort a tágulásibol elszivja a vizet. Lehet hogy hengerfejes? A vizben nem látok olajat meg a nivórol letörölt olaj is elég sötétszinü. Egyedül a motorolaj betöltö kupakban látok olyan habszerü valamit. Várom a véleményeiteket elöre is köszi.
XX19-07-2013 12:16:53 //
140279
http://www.hasznaltauto.hu/auto/alfa_romeo/156/alfa_romeo_156_1.8_16v_t._spark_progression_mo-.-i_klima_szep_allapot-7074409 Tud erről valaki valamit?
Abarai19-07-2013 12:02:29 //
140278
Jó gondolat, köszi. :D
gecsa19-07-2013 12:00:48 //
140277
gyári riasztó, akkor kézikönyv, ha nem, akkor elméletileg többnyire kulcsos..
Abarai19-07-2013 11:56:13 //
140276
SOS! A riasztót ki lehet kapcsolni távirányító nélkül? Sikerült kimosni a kulcsot... Nyitni tudom a tollával, az immo chip is túlélte, szóval az autó indul. Csak nincs kedvem ordító riasztóval elgurulni a kulcsmasolós emberhez.
Minden probléma nélkül:)
De figyelni kell az évjáratra ( benne van az öntvényben ) mert a régebbi évjáratoknál a hengerfejben van a vízhőfok jeladó, míg az újabbakban már a termosztát házban.
Ha megakadsz szólj csak nyugodtan:)
Szabeee18-07-2013 22:46:41 //
140273
Cross berlina :D

semmi hévér nem volt alatta :D
Guti8618-07-2013 21:11:32 //
140272
Segítséééggg :)))) 156 1.8-ra rámegy a 2.0 ts hengerfej? És van értelme? Ha hülyeséget kérdeztem nem röhög :))))
:-D Jövök neked sokkal. Már annyit segítettél.
Nézegettem tegnap ezt. Még át kell böngésznem, mert lehet a kábel meg van törve. Vagyis eddig úgy láttam.
Akkor már inkább
ez. Kicsit jobban néz ki. :)
hellosztok, olyan dolgot kérdeznék...hogy mikor tekerem a kormányt jobbra v balra nyekergő hangot hallok...és kicsit nehezebben is megy a tekerés...mitől lehet??? olvastam most valahol, hogy szervó...de mielőtt kimegyek megnézni az olajamat gondoltam megnézem...tapasztalt már valaki hasonlót??? ha hűvös garázsba vagy hűvösebb helyen áll nincs semmi hangja, ha kinthagyom a napon 2percre már nyekereg is...
Köszönöm a segítséget megérdeklődöm az ajánlott tagoknál.
Nekem a Spiderhez Csöri hozott gyári küszöbelemeket. Kérdezd meg őt.
(Ráadásul nem is volt drága.)
Az jó ha nincs hibakód:) Akkor csak fals értékeket küld hidegen a szenzor.
Akkor nagy valószínűséggel
erre van szükség.
Olcsón megúszod:)
Hello,
Úgy tudom, a középső kijelző szinte mindegyik autóban előbb-utóbb elromlik.
Hogyan javítjátok?
Ajánlom magamat!
Engedelmetekkel. Nem nagyon tudok hozzá mit hozzáfűzni, jól fog járni vele a reménybeli új tulaja.
Üdv for all! :)
Bgabor18-07-2013 07:19:01 //
140263
http://www.hasznaltauto.hu/auto/alfa_romeo/156/alfa_romeo_156_sw_3.2_v6_24v_gta-7021887
Bgabor18-07-2013 07:17:16 //
140262
Ha sok pénzem lenne megvenném ezt a csodát és nyugdíjas koromig ujjá építeném :-) Az Alfa Romeo legszebb belső tere díjat is megadnám neki :-)
ystuc18-07-2013 07:16:02 //
140261
Kellene nekem egy kapcsolási rajz az indexről, illetve a kormánjy környékén lévő elektromosságról. Tud valaki linket adni? Köszi!
Ma meg ranezek este. Kicsivel tobb idom lesz.
Beleneztem. Semmit hibat nem mondott. :-)
Akkor készülj sok pénzzel mert a gyári küszöb nem olcsó.
Keresd
András bácsit ,Ő tud neked szerezni.
Váci úton van egy küszöb hajtogató, ott is vehetsz hozzá olcsón csak hát az nem gyári és kell rajta túlórázni rendesen a lakatosnak mire felvarázsolja.:)
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.