Forum >> Milyen a jó olaj?

Selmak02-07-2007 07:36:07 // 1254
Sajnos tapasztalat azt mutatja hogy van. Mivel nem teljesen egyformák a motorolajak előfordulhat hogy bizonyos márka alapolaja és vagy adalékainak valamelyike hamarabb elfogy mint egy másik márkáé. Valvoline-nal jártam úgy hogy a durablend 15W40 ACEA a3/b3 olaja ami tudta a VW 500.00-t jürgenben 9 után elkezdett rohamosan a 10W40 ACEA a3/b3/B4 viszont egy csere végére se volt észrevehető fogyás. Pedig öreg szakik szerint a 10W40t kellet volna ennie mert hogy régi konstrukció, csak hát olajjal ez nem közölték. ;)
Wickey02-07-2007 07:35:25 // 1253
Úgy hogy a digók csak a motort adták el, a belevaló olajat nem.
A digók szerint bármilyen ACEA a3b3b4 olajjal elmegy a motor 20k-t.
A GM úgy döntött, hogy mint bb18 is leírta, van annyi tartalék egy "GM-LL-B-025" minősítésű olajban, hogy 30ezerig is kibírja.
A mutyuki szűkebbre szabta, ráadásul eltérő viszkozitásra eltérő periódust adott meg. Ezt nem igazán értem, valszeg azért lehet, mert ha már 10W40 kell egy motorba az feltételezhetően azért kerül bele mert már kopottabb és csipegeti a vékonyabb 5W-s olajat. Ha meg már kopottabb, jobban is terheli az olajat (korom, fémrészecskék, elégetlen üzemanyag stb), cseréljen csak a paraszt sűrűbben, addig is csenget a pénztárgép.
bb1802-07-2007 07:34:58 // 1252
Minden gyárto ragaszkodik hozzá, hogy az ö követelményeiknek megfeleljen az olaj, egyébként semmi garancia arra hogy jol birja a motor.

Nem kell hogy feltétlenül ök vizsgálják be :

-ha gyári minösités van a dobozra irva akkor a gyár valoban minösitette
-ha ,,megfelel még,, van a dobozon, akkor a gyár nem minösitette de az olaj gyártoja felelöséget vállal, hogy a termék megfelel annak a gyári minöségi követelménynek.

Csak egy példa :

Merci ategoba szállitok olajat, és a merci szerviznek semmi kifogása ez ellen, egyedül azt ellenörzik, hogy az ö minösitési számuknak megfelelö legyen. Ezek után ott a gyári szervizben töltik be hozott olajat. Ja és garanciális még az auto !
Mike.02-07-2007 07:31:50 // 1251
Ez szerintem hülyeség. :-)
Az a motor nem az olaj minősége miatt eszi/ette az olajat.
bb1802-07-2007 07:28:59 // 1250
Sajna ebben nem hiszek és csatlakozom az elöttem szolohoz. Annyira szar azért mégsem lehet az az olaj, hogy ilyen elöfordulhasson vele...

Az olajok kenöképességének megmaradása ( mint arrol is volt már szo ) többszöröse az elöirt csere intervallumnál. A csere lenikább azért kell, mert az olaj bizonyos összetevöi, adalékai elfáradnak, és ezzel az olaj valamelyik feladatának :
-hütés
-kenés
-öblités/tisztitás
-korrozio védelem
nem tud maradéktalanul megfelelni. Viszont ezt is bő ráhagyással kezelik, nincs beépitett chip az olajban ami azt mondja hogy eddig jo voltam és innetöl már nem birom.
Selmak02-07-2007 07:27:44 // 1249
Igen de jürgenék ragaszkodnak hozzá hogy az olaj minősítve legyen az ő gyári minőségi követelményeik szerint.

Egy másik aranyos szösszenet.

1.9 mJTD

Ha fiatban van ACEA a3/b3/b4 20K csereperiódus ajánlott Selenia
Opelben ACEA a3/b3/b4 GM-LL-B-025 30K csereperiódus ajánlott Opel (sicc)
Zzuszókiban 10W40 ACEA a3/b3/b4 esetén 10K , 5W40 ACEA a3/b3/b4 esetén 15K csereperiódus. ajánlott Shell

És ugyanazon motor 3 különböző csereperiódussal 3 külöböző márkájú ajánlott motorolajjal. Na George hogy magyarázod ezt?
Wickey02-07-2007 07:22:15 // 1248
Ez gigászi hülyeség. Olyan nincs hogy egy olaj 8-9ezer vagy 17-18ezer km-ig jó a 10/20ezer helyett. Egy motor vagy az elejétől eszi az olajat, vagy nem. Amúgy elárulom neked hogy láttam olyan opel motort megbontva, amiben 80ezerig nem cseréltek olajat, és az se kezdte el 10ezer után megenni az olajat...

Abban igazad van, hogy az olaj elhasználódik, kenőképessége romlik, az általa lebegtetett korom, fém egyéb részecskék száma egyre csak nő.
Pláne ha még öreg is a motor, belekerül némi benzin/gázolaj is az égéstermék mellett imitt amott, vízről már nem is beszélve, ha mérsékelten hengerfejes a verda, szóval történnek vele dolgok.
Én is 20.000 helyett 15.000-enként cserélek, mert fő a békesség.
Viszont nem olajspecifikus az olaj ilyetén elhasználódása, egy motor, ami összehugyozza benzinnel az olajat, az a Seleniát, a Lukoilt, a Valvoline-t, sőt a gyerekpezsgőt is össze fogja ha azt öntesz bele.
Wickey02-07-2007 07:15:07 // 1247
Ez így van, eddig is erről volt szó.
A teljesítményszint (ACEA és/vagy API esetleg további gyártóspecifikus kritériumok mint pl. a VW 502.00 503.01 és társai) elő van írva, az olaj gyártója illetve ha jól tudom, akkor még a viszkozitása is csak ajánlás.
Ennyi.
Selmak02-07-2007 07:10:07 // 1246
Másik ha annyira szuper és üdvözítő az általad preferált márka akkor egyik keleti véges cartársunkal hogy történhetett az meg hogy a 155ben az olaj a csere előtti 8-9 kmtől kezdett radikálisan fogyni. Addig alig utána brutálisan. Á nem lehet hogy szarráment addigra benne az olaj? Mivel más márkával nem használta és gép már nem az ő tulajdona nem fogjuk megtudni hogy az olaj volt e bűnös. De saját tapsztaltom offos motorok estén hogy ha az ciklus végére az olaj hirtelen kezd el fogyni akkor az nem megfelelő abba motorban.
Selmak02-07-2007 07:04:33 // 1245
Hívőnek soha nem fogod bebizonyítani hogy a föld nem lapos hanem gömbölyű ;-).
bb1802-07-2007 06:12:20 // 1244
Ezt nem jol tudod !

A gyárto az olasz tipusokhoz nem irja elö a Seleniat, de a teljesitményszintet igen. A gyártó ajánlatot tesz, miszerint ajánlja a selenia olajakat.

Direkt utána néztem, az összes közül ( fiat-alfa-lancia ) egy tipus van amibe kimondottan seleniat irnak elö, ez pedig az Alfa JTS GTA amihez a Selenia Racing 10W-60-at irja elö. A többihez nincs márka megkötés, csak ajánlat.

Elökerestem a gyüjteményemből fiat kezelési utasitásokat ( eredeti olasz gyári amit az autokhoz adnak ) sehol nem irja hogy csak seleniat tehetsz bele, de természetesen ezeket ajánlja. Ahogy már irtam, ugyanezt megtalálod a francia autoknál elf, és motul olajokkal, a bmw-nél castrol-al.

És ennyi.
GEORGE02-07-2007 00:34:26 // 1243
Csak áttalál a témával az OFFosba :-)))

Nekem mától biztonságizáras mind az olajbetöltőnyilás mind a nívópálca nyilásom :-))))
Wickey02-07-2007 00:32:55 // 1241
Na, én rendeltem két liter "Agip Rotra HY 80w90-es API GL-4, MIL-L-2105, FORD, ZF, MAN 341 megakurvaanyja tudja milyen még "ásványi hajtóműolajat, 711HUF/liter áron az olajdepotól. Ha nem fejezitek be, télleg beleborítom a motorjaitokba sunyiban :-P

Magamnak meg 2x4 liter Prista 15W50-es ásványit összesen 4140 forintért a 8 litert. Az meg jó lesz a gtv-be :-) (pont az előírt API SF teljesítményszint).

Tessékmosmá'viselkedni! :-P
GEORGE02-07-2007 00:26:04 // 1240
Elolvastam az írásod, de kérlek ezt a témát ne itten folytasd!
Okés???
Már nem először kérem, hogy hagyjuk ezt itt.
Vagy még kell iskola hozzá hogy meg is érts? :-)))))))))
A minden ami OFF-ban válaszolj ha akrasz :-))))

Itt menjen az olajos téma tovább :-)))
GEORGE02-07-2007 00:21:50 // 1239
Milyen a jó olaj?

hát amit a gyártó előír az autó kezelési könyvében! :-)))

Ha Alfa, Fiat, Lancia akkor a típusoknak megfelelő SELÉNIA, az OFFos gépekbe meg az amit azok kezelési könyvében találhatók :-)))
Selmak01-07-2007 18:05:28 // 1238
SZVSZ a topic címe nem Selenia imádók egyháza, de a hívők úgy néz ki nem tűrik a másként gondolkodókat.
Selmak01-07-2007 17:43:28 // 1237
"Selmak a "hozzá nem értésével" jelentősen rombolja a Seléniát és szerintem már már üzelti érdekeket is sért......"

Tényleg? Mondtam azt valaha hogy selenia olyan minsőgégű mint *** Gazdaságos? Vagy azt hogy SZAR? Mindössze azt mondtam hogy nagyon rossz az ár/érték aránya amit nem tudtok megcáfolni. Azt állítottam hogy azonos minőséget akár féláron is megkapni másik gyártótól vagy ugyan azon árért jóval magasabb minőségi szinteteket teljesítő kenőanyagot is kapni. Az meg szivem joga hogy ne higgyem el marketing szöveget mi szerint a Seleniát az Alfába fejlesztették ki és ezen véleményemnek hangot is adjak. Az hogy egyeseknek üzeleti érdeket sért nem az én ügyem.

"Én csak próbáltam érzékeltetni vele, hogy mint állatorvos neki lényegesen magasabb bevételei vannak mint a burkoltan de egyértelműen "vádolt" OfI cartársunknak...."

Hatósági állatorvosként aligha. Felelősségem viszont nagyobb jóval mint egy rendelős kisállatosnak, mert tevékenységem közvetlenül összefügg az emberek egészségével. Ha elnézek egy zoonozist akkor tömeges megbetegedés lehet vége.
Rendelős kollégák védelmébe meg annyit. Hogy egy lege artis rendelőnek ha nem is látszik komoly fenttartási költségei vannak, amit valahol ki kell termelni és ha nem sumákol akkor nagyon kevés az ami zsebben marad. Az extraprofit a gyógyszergyártókhoz vándorol.
bb1830-06-2007 18:40:41 // 1236
Még jo hogy nem forditva mert ugy kibírná.

:-))
Wickey30-06-2007 16:41:45 // 1235
hehe.
Jólvan látom még mindig tart.
Akkor átmegyek berzerkbe: Mosmá fejezzétek be! :-)))) Különben beleborítok 1-1 liter váltóolajat mindenkinek a motorjába, és lehet csapágyazni a verdákat! :-)))
GEORGE30-06-2007 16:04:07 // 1234
Ha innen nézzük igazd van :-)))
Alfacus Maniacus30-06-2007 16:02:58 // 1233
>valakinek több iskolája van az nem jelenti autómatikusan azt, hogy több is a felelősége<

Engedtessék meg, hogy ezzel vitatkozzam - sajátos szempontjaim alapján: a több iskolát végzettnek sokkal több tanár/oktató idegrendszerének rongálásában van nem kis felelőssége:))

Hogy ON is legyek: Selenia Star az utazó dobozom a 159-hez, bár utántöltésre még nem volt példa.
perdix15530-06-2007 15:39:02 // 1232
Már épp akartam kérdezni, hogy Milyen a jó olaj? Hisz ebben a topicban e kérdésnek van a legnagyobb aktualitása! maradjon is így, akkor egy sokak által népszerű és érdekes topic marad:-)))) Egymás győzködése meg teljesen felesleges, partalan vitát szül:-))))
Egyébként ha már így megindult a nyelvem akkor én is nyilatkozok hogy mit töltök a vasba! Remélem kitaláljátok, adok egy kis képi segítséget! Üdv mindenkinek!
GEORGE30-06-2007 15:27:01 // 1231
De a kisállatosból induljunk ki!
Hisz neked az a munkád.
És pont te voltál aki lenézted az autószerelők felelőségét holmi iskolákra hivatkozva!!
Pedig azért mert valakinek több iskolája van az nem jelenti autómatikusan azt, hogy több is a felelősége.

Aztán ha továbbiakban is ezt szeretnéd folytatni ezt a támát, akkor az OFF topicba légyszi, és itt maradjon a topic eredteti fonala....
GEORGE30-06-2007 15:18:41 // 1230
Azzért talán nem annyira vicces a dolog.
Selmak a "hozzá nem értésével" jelentősen rombolja a Seléniát és szerintem már már üzelti érdekeket is sért......
Én csak próbáltam érzékeltetni vele, hogy mint állatorvos neki lényegesen magasabb bevételei vannak mint a burkoltan de egyértelműen "vádolt" OfI cartársunknak....

De továbbra sem értem miért folytatja hisz már kértem fejezzük ezt itt be.
bb1830-06-2007 08:20:14 // 1229
akkor ott valami gond mégiscsak van, ilyen nem lehet. vagy nem volt kellöen kitakaritva/átnyomva, vagy le akarnak huzni, vagy nagyon xar ami belement ( öreg, hamis stb ).
Zsolt15530-06-2007 07:57:25 // 1228
Nem tömítettelen, és mióta betöltötték a beöntő tetejéhez sem nyúltam.
Wickey30-06-2007 07:49:19 // 1227
CSÉB?
Te még hiszel a mesékben? :-DDDD
Amikor szgépre vitték a CSÉB kötvényeket anno az AB-nél, akkor diákmelóban csináltatták. középiskolásokkal. Elég gyér hatásfokkal. Konkrétan: mi pl. papírrepülőt hajtogattunk a CSÉB kötvényekből, és azokat dobáltuk. Elszórtunk vagy százat mire kiderült, hogy ezek még nincsenek feldolgozva... I.J. :-)))
bb1830-06-2007 06:55:16 // 1226
Miért ?

Az én apukám tényleg erös.

:-))


És még CSÉB-je is van.
bb1830-06-2007 06:54:17 // 1225
Nézd meg a fékolajtartályt, nem rossz-e a tömitése. ha levegöt tud kepni akkor hamar ( 1-2 honap alatt is akár ) tönkre megy, mert erösen nedvszivo. Leginkább az eszokott a bajuk lenni hogy az ember minden nap megnézi jo-e és ehez persze leveszi a beontö tetejét...

Amugy alapbo 2 évente kell általában cserélni.
Lobot29-06-2007 22:02:04 // 1224
Már csak az hiányzik, hogy valamelyikőtök benyögi, hogy "De akkor is nekem van igazam, mert az én apukám erősebb!" Tiszta vicc, amit műveltek.
Selmak29-06-2007 21:57:19 // 1223
Ha nálad nincs akkor Seleniánál.
Ofi29-06-2007 21:50:06 // 1222
Te extra profitot emlegetsz. Kérdezem szerinted hol az extra profit mert én ezt sajnos nem érzem. Tudok nem egy multiról aki az olaj árából 60-70 százalék kedvezményt is tud adni viszonteladoknak én sajnos ezt nem tudom megtenni. Minden liter olaj után be kell fizetnem 100 Ft környezetvédelmi adót, mondhatod hogy ezt mindenkinek be kell fizetni de érdekes modon én erre is tudok olyan cégeket ekik ezt ügyesen és még ráadásul szabályosan is kijátszák. Azt mondod miért veszik meg nállunk drágábban az olajat, lehet hogy azért mert sok embernek nincs ideje egyik üzletből a másikba szaladgálni és az alkatrészekel eggyüt lehet, hogy nem is olyan drága. De javaslom neked, hogy ved meg közvetlen az OMW-nél és lehet hogy ott sem kapod meg annyiért mint most.
Zsolt15529-06-2007 19:28:49 // 1221
DOT 4 volt.
Selmak29-06-2007 14:19:44 // 1220
Ne a kisállatpraxisban dolgozókból indúlj ki, bár a veszettség ott is rács mögé jutatthat vkit. Nagyállatok elve veszélyesek, nem megfelelő segéderő, nem megfelelő rözgzítés miatti emberben okozott sérülések, zoonozisokkal, élelmiszerrel összegfüggő megbetegedések oyan területek ahol bebizonyosodik felróhatóság akkor megy az elkövető a hűvösre.
bb1829-06-2007 13:59:11 // 1219
OFF

Sajna ezzel agy nagyon érzékeny területre tévedtél.

Hallom rendszeresen, hogy ilyen meg olyan téves diagnosztika, félrenyulás, stb. Ezek után szépen kimosdatják magukat.
Kérek minden érintettet, hogy ne vegye személyeskedésnek, de az állatorvosoknak még ennyi felelösségük sincs.

Én sajna jártam már rendörségre, mert szereltem egy autot, és egy-két hét mulva ha emberhalál nem is de rokkantság lett belöle. Részben a szakértöi vélemény mentett meg a sittöl, részben az hogy pont idöközben volt egy vizsgája a kocsinak.

És én ,,csak,, egy gépet javitottam.

És itt le is zártam.

ON

.
bb1829-06-2007 13:53:34 // 1218
Ne tegyél bele, nem oda valo.
bb1829-06-2007 13:52:53 // 1217
Ez jo példa, én szállitom a Beegle-ket a kisérleti céghez.

:-))

Sajnálom is szegényeket...
bb1829-06-2007 13:51:31 // 1216
PL abban is van több féle, mert alapbol teherautokba szokott kelleni ez a teljesitményszint. Én most hozattam 20W-50-est, de spec személy ill kisteherbe valót. Az azért nem ugyanaz.
bb1829-06-2007 13:49:55 // 1215
A mercibe évi 70 ezret minden évben beletettem, a csucs 100 ezer volt, de akkor nagyon sok volt a külföld.

Amugy a fuvarozás nálam ugy megy, hogy alltalában reggel 1/2 5-5 kor már rakodom, és du 2-3 felé már végeztem is, van hogy már délben. Szerelni meg elöttem az egész nap, meg a hétvégék.
bb1829-06-2007 13:47:39 // 1214
Ez igaz, de a tapasztalataim nagyok jok vele. Pont azért merem mondani, mert mással mentem elég sokat. ADDINOL-al az utobbi 30-40 ezret mentem vele.

Valamint az ügyfeleim is ezt mondják.

Amugy nem arra irtam, hogy ez az olaj ilyen jo, hanem hogy ki mennyit ment és még 80 ezer után is jo a motor. Hát ha ennyi után beszarna, fel is gyjutanám...
GEORGE29-06-2007 11:46:52 // 1213
Te nyertél :-)))))))))))))))))))))
ATE TR29-06-2007 10:52:20 // 1212
Nekem van a legnagyobb felelőségem, mert, ha le áll egy szerver vagy hozzá hasonló, akkor nem tud dolgozni 3500ember és utána nyűgölődnek, hogy dolgozni szeretnének, de mégse. Verekedés lesz és utána valaki bejön a céghez uzival és leszed pár embert. Oda kell figyelni. :-))) Ebből tömegkatasztrófa lenne. :-D

Tök jó kedvem van ma. Ezt nem rontja el senki. :-D
Selmak29-06-2007 10:44:44 // 1211
"Elnézi" a veszettséget akkor meg a kedves tulaj pusztul bele szörnyű kínok közepette.
Selmak29-06-2007 10:44:00 // 1210
Elnéz egy BFI influenzát akkor kipusztúl a fél ország bfi állománya meg 1-2 farmer.
Selmak29-06-2007 10:42:41 // 1209
A Selenia forgalmazók mi a brokit csinálnak? Kihasználják a marketing sugalta hitet hogy Selenia legjobb meg mindenható.

Ha drágálod kezelést válts rendelőt, de azt is figyelembe kellene venni hogy a kezelés árából ha nem sumákol valaki akkor nagyon kevés marad zsebben. Fővároson kívül is vannak állatorvosok akinek jóval kissebb a bevételük, főleg ha hatósági, mert akkor nem is praktizálhat.
GEORGE29-06-2007 10:36:58 // 1208
Még zárszóként az autószerelő felelőségéről.

úgyan úgy elhalálozhat az autó tulajdonos mint azok az állatok akit rosszul műtesz meg!!

Belegondoltál, hogy mi van akkor ha nem jól rakja össze pl. a féket ??
utána ott sincs már reset!!!!!
És ott nem egy állat hal meg hanem akár tömegkataszrófát is okozhat a fék nélküli autó.
Nos nem lennék a szerelő helyében.

Szóval gondolkodj csak el kinek van nagyobb felelősége........
GEORGE29-06-2007 10:32:34 // 1207
OFF

Aki olajat forgalmaz az abból él.
Aki állatokat gyógyit az meg abból.

Egy biztos, neked van magasabb bevételed! És ezt magyarázhatod akárhogyan.
De még is mást kiabálsz meg, hogy extra profitot kér valamiért.

Én még soha nem fizettem azért 5000 Ft-ot mert "csak" megnézték a kocsimat.
Ha te fizettél akkor téged "megszivattak".

Továbbra is tartom, hogy az elvégzett állatorvosi tevékenységekért aránytalanul sokat számláznak az állatorvosok.
Sajnos kihasználják a gazdákat, hogy a kedvencüket gyógyíttatják.


Szerintem be kéne ezt fejezni mert ez egy olajos topic, nem pedig siránkozós, hogy jaj de drágán tudok csak SELÉNIA olajat venni.
Aztán meg ha drágállod és ráadásul nem is felel meg az "izlésednek" akkor miért nem hagyod a SELÉNIA dolgot a fenébe?
Mit lovagolsz rajta, hogy a SELÉNIA dobozán 1-el kevesebb betű van csak mint a másik fajtaolaj dobozán?
Használj mást aztán kész.

Vagy ha tudsz kérjél többet a rendelésen és akkor gond nélkül meg tudod venni a drágább SELÉNIA-t, már ha akarod :-)

Üdv :-))

On
Selmak29-06-2007 10:25:24 // 1206
Véletlenül nem magasabb DOT számú "olajat" rakrtak bele neked? DOT4 helyett DOT5-t?
Azon kívül hogy semmi értelme nem volt, a DOT5 élettartama töredéke a DOT4nek.
Selmak29-06-2007 10:15:54 // 1205
Autódra csak pillantást vett a szerelő már 5000 Ft, az nem magas? Hol van egy szerelő szaktudása és felelőssége valakihez képeset aki élő szervezetbe nyúl bele. Ott elbsaztál valamit és megáll akkor vége, nincs reset, nincs restart, nincs generál stb. Nem véletlen hogy egyetemi diploma kell hozzá, az autószerelő meg technikusi, a szakszevízhez meg betatnított munkás. Ha picit elgondolkoztál volna a gyógyszeres példán akkor értetted volna az olaj árával szembeni reklamációt. De durvábbat mondok a Bayer X atibiotikumot Beagle fajta kutyán próbálta ki, akkor Beagle-t csak Bayer X gyógyszerével lehet kezelni? Na ne röghögtess.
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.