Forum >> 156

Rolcho10-11-2011 20:00:09 // 124257
Bármelyik kis autósboltban is lehet találni méretre vágható gumit. Ha gyáriról beszélünk, akkor a végén találsz egy rögzítési pontot, aminél összenyomva kihúzható a két oldalon található fémszál, ami rögzíti a gumit, hogy ne csússzon ki. Nekem utólagosban egyébként a grafitos vált be. Ha a leszorítók felfogatási pontjai, már jelentősen meg vannak lazulva, akkor nem érdemes új gumit húzni bele, javasolt a gyárival azonos Champion SK55R vagy gyári vásárlása 5901386 (vezető oldal szélterelős 55 cm, utas oldal ívelt 53 cm). Próbáltam már a flat blade típusúakat, de nekem nem váltak be. Nem illeszkedtek olyan tökéletesen az ablak ívéhez, mint a hagyományos és az ablakmosó sem olyan hatékony velük. Ez csak saját tapasztalat, így lehet, hogy másnál minden tökéletes. (A legtöbb utólagosan felszerelt flat blade ablaktörlővel az volt a problémám, hogy vagy 5-8 cm-en keresztül visszahúzta a vizet, és az utasoldalon a szélén csak kente a trutyit amíg rá nem feküdt teljesen a felületre.)
fony7210-11-2011 19:34:54 // 124256
A lakk sérüléseit el lehet tüntetni bizonyos mélységig. Persze nem biztos, hogy elég csupán a paszta. Enyhébb felületi karcoknál jó lehet.
Ha kicsit mélyebb a karc, akkor 1500-as vizes csiszolóval tüntetem el a mélyedést úgy, hogy a csiszoló papírból tépek keskeny sávot és ezt ráfeszítem egy kemény és egyenes lapra - pl műanyag lap-, hogy jól felfeküdjön a felületre. Jó ha ez min. 2-3 cm vastag, hogy azért meg lehessen fogni. Körkörös mozdulatokkal csinálom és egy kicsit széthúzva a csiszolást a sérülés körül. Ha ez megvan, átcsiszolom 2000-es Abralon csiszolókoronggal, majd jöhet ugyanebből a 4000-es finomságú. Ezeket is vízzel kell használni, sacc/kábé 5-6 cm átmérőjű. Ezután jöhet a paszta és csilli-villi lesz, mint a friss lakk. Ebből a 3M-es piros kupakost használom.
Persze észen kell lenni, mert ha csiszolás közben túl mélyre jutsz, akkor bizony az alapozó világítani fog a szín alól.
Az Abralon egy vékony szivacs korongra ragasztott csiszolószemcsés vászon, amit tépőzárral lehet a hordozó rugalmas tárcsára rögzíteni. Ugyanerre a tárcsára lehet a polírozó tárcsát is felrakni. Létezik belőle kisebb és nagyobb méretű is. Én a kisebbet szokom venni, pár forint. Győrben a Regisztrantnál veszem ( a praktikus áruház mögött) de gondolom bármelyik 3M szaküzletben lehet találni.Akkus fúróba befogom, aztán hajrá!
Enyhe felületi karcoknál nem kell ennyi macera, különböző finomságú pasztákkal ki lehet dolgozni a hibát.
Ferkó10-11-2011 19:20:20 // 124255
http://www.vatera.hu/auto_motor_alkatresz/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/biztonsagtechnika/egyeb/alfa_romeo_156_gyari_bicskakulcs_kulcs_taviranyito_1499141939.html
Ferkó10-11-2011 19:17:50 // 124254
Ettöl olcsóbban is van ! Ennyit még megér ha működik !
dfg (Tanárúr)10-11-2011 18:40:59 // 124253
nyálazd be az ujjad, és húzd végig a lakkon, ahol sérült. ha eltűnik a sérülés, amíg nedves a felület, akkor eltünteti a polír.
Qubi10-11-2011 18:39:10 // 124252
Engem is érdekelne....
Liquid10-11-2011 17:36:46 // 124251
én inkább vennék egy újat, tapasztalatom szerint az ilyen felújításból csak szopás van
Peta7410-11-2011 17:35:18 // 124250
Max lakk sérüléseket. De sok minden függ a paszta minőségétől.
zalan10-11-2011 17:29:35 // 124249
Sziasztok polírral mennyire durva felületi sérüléseket lehet eltüntetni ?
Ferkó10-11-2011 16:52:22 // 124248
Sziasztok ! Kérdésem az lenne hogy ha veszek egy gyári távirányitós kulcsot és a tollat kicserélem, azzal ami nekem van távirányitó nélküli akkor utána tanitható e a központi zár vezérlésre vagy nem ! Szeretnék igy 2db távirányitós kulcsot ! Megoldható , és ha igen ki csinál ilyet ?????? Köszönöm !
gstup10-11-2011 15:31:38 // 124247
Sziasztok!

A gyári ablaktörlőmet szeretném felújítani.Honnan tudnék hozzá gumit szerezni?Csinált már valaki ilyet?Szívesen fogadok bármilyen jellegű tanácsot,segítséget.

Üdv Mindenkinek,
G
NeoEx4810-11-2011 13:34:42 // 124246
Köszi.
GTPeti10-11-2011 13:06:02 // 124245
Nem biztos. JTD termosztátból többféle van, úgy tudom. Az enyémen pl. van alul egy T alakú műanyag cső is. Állítólag ez nem mindegyiken van.
szasza(SW)09-11-2011 22:11:09 // 124244
Szerintem kinézetre legyen egyforma.A jtd-k elég sokszor változtak alvázszám alapján talán egyszerűbb találni.Erhard elsőre jót küldőt nekem,őt ajánlom.Sajnos a szerelőmnél a tanuló letörte az egyik műanyag kivezetést és újat rendeltek helyette.A harmadik lett jó:)
HátvédRomeo09-11-2011 22:10:40 // 124243
Üdv Cartársak!

Vadi új ültető rugók 156-hoz, eladók még mindig!
Megegyezünk! Írjatok a falamra, kompromisszum képes vagyok!
zalan09-11-2011 22:08:58 // 124242
1. kérdés törölve, de a 2.-ra kíváncsi vagyok még ! :)
zalan09-11-2011 21:59:50 // 124241
egy másik kérdés ugyan olyan évjáratú 147es ben (1,9 jtd) ugyanaz a termosztat?
zalan09-11-2011 21:52:24 // 124240
http://albaalkatresz.hu/hutorendszer-termosztat-c-2_7_3184_3207_3233.html?osCsid=c48945bbcf2027bd3bc3ff5bec38ccf4

Sziasztok! Ez alapján igaz lenne, hogy kapok Behr-t egy 10esért ? Úgy tudtam, hogy olyan 17 körül vannak a termok, de ezek szerint ... ??
GTPeti09-11-2011 20:59:13 // 124239
Nálam, amikor rossz volt a termo, akkor az 50 és a 90 között állt a mutató, középen.
dfg (Tanárúr)09-11-2011 20:52:25 // 124238
arra voltam kiváncsi, hogy ez belefér-e még, de ezek szerint igen.
GTPeti09-11-2011 19:50:49 // 124237
Lehet, kicsit elfáradt már a termosztátod, de még nem vészes.
GTPeti09-11-2011 19:48:44 // 124236
A tisztább hűtő tényleg jobban hűt. Viszont a termosztát dolga éppen az, hogy ezt kompenzálja.
dfg (Tanárúr)09-11-2011 18:01:39 // 124235
de a legalább 30 napban még benne van, mert akkor az november vége.
aranytl09-11-2011 17:31:34 // 124234
Szia, idézet a jogszabályból:
"7. § (1) A szerződő felek bármelyike a biztosítási időszak utolsó napjára (biztosítási évfordulóra), azt legalább 30 nappal megelőzően a biztosítási szerződést írásban, indoklás nélkül felmondhatja. A felmondás akkor hatályos, ha az a másik félhez határidőben megérkezik.
(2) A biztosítási időszakon belül - az e törvényben meghatározott eseteken túl - a szerződés csak a felek közös megegyezésével szüntethető meg."
Szóval szerintem várnod kell a következő évfordulóig, de ha meg tudsz egyezni a biztosítóval...
mreni09-11-2011 17:13:58 // 124233
de a víz hőmérsékleténél sokkal fontosabb az olajé :)
NeoEx4809-11-2011 17:01:42 // 124232
Ismerem az oldalt. Nem jutottam közelebb a válaszokhoz amiket keresek a témában :)
alfa15609-11-2011 17:01:23 // 124231
Sziasztok , segítsetek. Nagyon szeretnék a vasba egy első könyöklőt. Nézegettem a neten különbözőket méretben kialakításban. De nemmerem addig megrendelni míg esetleg valaki tanácsot nem ad , hogy melyik lenne jó a gépbe. Vett már valaki univerzálisat? Hogy illeszkedik az a 156-ba? STB ezekben a kérdésekben kérnék véleményt . Köszi előre is.
dfg (Tanárúr)09-11-2011 16:51:49 // 124230
akkor öröm :D
dfg (Tanárúr)09-11-2011 16:46:23 // 124228
inkább az volt a kérdés, hogy ez elég-e a motornak.
Cs.Alfa09-11-2011 16:23:16 // 124227
www.netrisk.hu
Kovacs Laci 15509-11-2011 15:57:09 // 124226
Sziasztok cartársak érdeklödnék nem tud valaki eladó 2.5 V6 24v 156 motort váltóval 1üt? Vagy valaki nem foglalkozik 156 alkatrészekkel? Válaszotókat elöre is köszönöm. Üdv: Laci.
Rolcho09-11-2011 14:52:08 // 124225
Nem vagyok autószerelő, de a logika azt diktálja, hogy egy tisztább hűtő, aminek jobb a vízátvezető képessége is hatékonyabban képes a hűtésre is nem? Egyébként a két vonal között félúton nagyjából 85-86 fokos a víz. Nálam műszerrel mérve az alsó vonal felett picivel már 83 fokos volt.
Szabi(kispalinagyobbikfia)09-11-2011 14:52:07 // 124224
Ha jól tudom:

1. extraként sem volt dönthető, csak SW-nél
2 gyárilag nem volt

Ha valamit rosszul tudok kollégák majd kijavítanak ;)
süsnye09-11-2011 14:46:22 // 124223
még farasztanálak benneteket pár kérdéssel.. :)

1. jól sejtem, h a 156ban (sedan) a 155höz hasonlóan extraként lehetett rendelni a lehajtható hátsó ülést? a kombiba gondolom mindbe lehajtható..

2. bőr üléssel mik a tapasztalatok? lehetett extraként ülésszellőztetést rendelni? ülésfűtés azt volt, ha jól sejtem..
NeoEx4809-11-2011 14:17:27 // 124222
Sziasztok,
Van egy kicsit off kérdésem. Sajnos elfelejtettem hogy 1 hónappal a kötelező biztosítás fordulónapja előtt kell lemondani a szerződést, így sajnos nem tudtam lemondani, és újat kötni. Meghosszabbították automatikusan, bónusz besorolás miatt kevesebbet fizetnék mint eddig, de a netes kalkulációk alapján ennél sokkal jobb áron is köthettem volna (kb 12-15 ezer ft-al olcsóbban 1 évre vetítve). Mivel nem nagyon értek a témához, szerintetek van valamilyen módja mégis felmondani, és újat kötni? Illetve érdemes-e?
Köszi
dfg (Tanárúr)09-11-2011 14:04:47 // 124221
és mennyi az ideális, mert az enyém most kezdte el csinálni, hogy a 90 alatti vonás, és a 90 között félúton áll meg. azóta, mióta új hűtőm van, előtte pontosan 90en állt mindig.
GTPeti08-11-2011 21:58:11 // 124220
Reméljük még sokáig így marad!! ;)
Poló08-11-2011 21:57:10 // 124219
Én meg 4 éve gyárit tettem bele, azóta tartja a 90 fokot.
GTPeti08-11-2011 20:51:39 // 124218
"Persze volt már szó róla, hogy az üzemi hőfok nem egy pontos érték, hanem tól-ig, tehát nem izgulok, fűtés van, szépen is jár, és tartja a meleget!"

A 156-nál nincs olyan trükközés, mint a 8-as Audinál. (Ami alapvetően egy eléggé nagy böszmeség. Én pl. feltenném a kérdést a németeknek, hogy ha egy műszernek nem szabad a valóságot mutatni, akkor egyáltalán minek van??)

Vagyis a 156-ban, amit a szenzor mér, te azt látod a műszeren.
GTPeti08-11-2011 20:49:35 // 124217
Erről látod megoszlanak a vélemények.

Gyárilag Behr van benne, nálam ez 4 éves korában kuka volt. Más viszont erre esküszik.

Én a cserekor (5-6 éve) EPS-Facet-et tettem bele (by Unix), azóta egész jól tartja magát. (Pár fokot csökkent talán a hőm.)
fony7208-11-2011 20:46:39 // 124216
Köszi a válaszokat!
Esetleg tanácsok, hogy milyen márkájút érdemes venni? Valahol olvastam egy fórumban, hogy a Verner (ha jól emlékszem) nem egy főnyeremény, hamar bekrepál.
Zselé08-11-2011 20:25:32 // 124215
Nekem ugyanez volt, termosztát csere megoldotta! Azóta jó... persze elég lassan éri el (2000 fölé csak vészhelyzetben pörgetem hidegen, így meg aztán főleg), kb. 10 perc nekem, ha hideg van, és addig nem fűtök.. akkor eléri majdnem a 90-et, akkor már rá lehet tolni a fűtést, és ha tartom a fordulatot 1500nál, vagy felette, esetleg jön a városi tötymörgés, már nem megy vissza le, csak egy nagyon kicsit. 90 fokra pontosan nekem csak egy kis nyüstölés után áll be, de utána visszaáll megint pár mm-rel a 90 vonal alá (szemre) Persze volt már szó róla, hogy az üzemi hőfok nem egy pontos érték, hanem tól-ig, tehát nem izgulok, fűtés van, szépen is jár, és tartja a meleget!
Ha folyamatosan be van kapcsolva a fűtés, akkor egy két perc után már jön egy kis meleg, de akkor nagyon lassan melegszik, inkább meg szoktam várni a hidegbe..
GTPeti08-11-2011 20:24:24 // 124214
Mi a tényállás Würtenbergben? B)
Kócosw08-11-2011 20:23:52 // 124213
termosztat lesz az velemenyem szerint is..
GTPeti08-11-2011 20:19:48 // 124212
Termosztát lesz az. 99%...
GTPeti08-11-2011 20:19:15 // 124211
Ezt én is így látom. Jobb helyen felújíttatva még garancia is van rá. B)
fony7208-11-2011 18:15:53 // 124210
Azért gondoljunk csak bele, hogy nekem a generátor dologban benne volt a tekercselés is! Nem csak csapágy meg miegymás...
Más. Volt már ez a téma.
Egyre jobban aggaszt, hogy a vízhőfok 60 fok körül van óra szerint, tovább az istennek se megy föl. Nem tudom mivel lenne érdemes próbálkoznom vagy érdemes-e egyáltalán? Jön a tél, nyugodtabb lennék, ha okés lenne minden. Fűteni fűt, de láthatóan leesik a mutató majdnem 50-re ha bekapcsolom max-ra. Termosztat a sejtésem, de lehet hőfok jeladó is? Ez utóbbi gondolom olcsóbb lenne de hol is van ez? 1,9 Mjet
Aki tapasztalt már ez ügyben, szóljon!
Bgabor08-11-2011 17:56:13 // 124209
Srácok régebben láttam itt a fórumon, hogy valaki zsírzógombot tett a felső lengőkarba szerintem ez a tökéletes megoldás. Ha valakinek esetleg van egy képe arról hogy hova lett beszerkesztve megköszönném.
Taxi33™08-11-2011 17:46:40 // 124208
Szia! Igen ezen gondolkoztam én is. Valószínűbb a felújítás.
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.