Forum >> 156

GTPeti04-02-2011 21:10:19 // 116907
Méz még talán akadna, páleszem nincs. :)
Piritu - 1.000.00004-02-2011 21:10:10 // 116906
OFF
Minden út az alkoholizmushoz vezet :-DD
ON
Dévid04-02-2011 21:09:51 // 116905
Nős embernek igen, de egy hozzám hasonló városi-vadásznak nem. :D
Piritu - 1.000.00004-02-2011 21:09:30 // 116904
51 fokos szilva, gargarizálni, majd lenyelni :-)
mreni04-02-2011 21:09:20 // 116903
ezzel egyetértek:)
Dévid04-02-2011 21:08:58 // 116902
Házi mézes-pálinka. Tuti megoldás. Többek által letesztelt.
Piritu - 1.000.00004-02-2011 21:08:24 // 116901
A gömb is egy alak :-DD
GTPeti04-02-2011 21:07:51 // 116900
"Elmegyek keresek egy sört." Az összes logikai elágazás ide vezet. :))


OFF: Tud vki vmi jó szert torok/mandulagyulladásra? :(
Piritu - 1.000.00004-02-2011 21:07:33 // 116899
Valahogy így készülhetnek azok a pontos mérési eljárások is, amelyek alapján a 159-em 4,x litert fogyaszt országúton. Méréstechnikailag tuti korrekt, csak a hétköznapokhoz semmi köze :-DDD
mreni04-02-2011 21:07:20 // 116898
Van jónéhány szenzor ami figyeli a gázpedál illetve folytószelep pozícióját ugyebár,ezeket az adatokat az ECU-nak továbbítják,amivel a laptop kommunikál:)
Dévid04-02-2011 21:07:08 // 116897
Én meg öltözök, és megyek dolgozni.
Nem ihatok sört, a munkahelyemen tilos, és sajna az alakomnak sem tesz jót. :D
Poló04-02-2011 21:05:53 // 116896
Garminnak van egy olyan terméke, amit az OBD-re kell csatlakoztatni és kapcsolatba lép egymással a Garmin navi az autóval. Kiírja a navi kijelzőjén szinte ugyanazokat a dolgokat, mint egy diagnosztika. És ellát tanácsokkal, hogy hogy vezess, hogy üzemanyagot spórolj meg. 50ezer Ft körül van egy ilyen cucc.
Piritu - 1.000.00004-02-2011 21:05:02 // 116895
Én is szoktam :-)
(Nem jó több fórumot olvasni folyamatosan, kiestem a ritmusból. Elmegyek keresek egy sört.)
GTPeti04-02-2011 21:04:22 // 116894
Spec. azt tudhatja. Elvégre a live-monitoringban ott van a pedálpoti jele is. A kérdés, hogy figyelembe veszi-e.
Piritu - 1.000.00004-02-2011 21:03:25 // 116893
Gondoltam, de honnan tudja a laptop, hogy mikor padlóztad le?
Piritu - 1.000.00004-02-2011 21:02:05 // 116892
Ja, megvan! :-DD
Mondom ha már nekiálltunk kifejteni a gondolatot.
A helyzet az, hogy ezeken a gondolatokon már túlvagyok, aztán maradt a km óra + videó + stopper.
GTPeti04-02-2011 21:00:25 // 116891
A túloldaláról.
Dévid04-02-2011 21:00:14 // 116890
Te írtad, hogy átesett a paci túloldalára...
mreni04-02-2011 20:53:44 // 116889
úgy csinálod ahogy szimpatikus 80ról is indulhatsz:)
Piritu - 1.000.00004-02-2011 20:53:38 // 116888
Elvesztettem a fonalat :-)
Milyen lovas dolgot?
mreni04-02-2011 20:52:38 // 116887
ezért mondtam hogy tájékoztató jellegű,pontos adatot,mondjuk egy G-tec Pro val lehetne:)
GTPeti04-02-2011 20:52:17 // 116886
1-etértek. A 20-80m közötti érték felszorozva. :)
Piritu - 1.000.00004-02-2011 20:51:30 // 116885
Szerintem sokkal kevésbbé reális az adat, mert már "megvolt" a turbónyomás vagy az EURO 5 miatti gázreakció késés. Mintha a 100 m-es futásnál csak a 20-80 méter közötti idő számítana :-)))
GTPeti04-02-2011 20:48:52 // 116884
Ezek után viszont már nem értem, miért írtad azt a lovas dolgot.
Piritu - 1.000.00004-02-2011 20:47:26 // 116883
Szerencséd volt :-)
Az új és a kopott gumi átmérője között is lehet 1 centi különbség is. A kocsi minden porcikája a kerekek fordulatszámát "méri", a megtett út nem azonos a két esetben.
A válóméretek eltéréseiről nem is beszélve.
Bár 13 éve volt olyan OFF-om is, ahol be kellett programozni a gumiméretet.
GTPeti04-02-2011 20:46:55 // 116882
Az remek! Ettől még nem szükségszerűen van így, az említett ok miatt.

Egy példa: A 156-nak a 185/65R15 és a 205/55R16 is gyári mérete. Az egyiknek 621,5mm az átmérője, a másiknak 631,5. Honnan tudja az ECU, hogy melyik van az autón? Oké, ám legyen. Túlzásokba estem.
mreni04-02-2011 20:45:22 // 116881
nyilván sok mindentől függ,ez csak tájékoztató jellegű adat lehet
mreni04-02-2011 20:44:22 // 116880
mondjuk ez a szoftver amit használok,kéri hogy mettől meddig akarod a sebességet mérni...
például beírom hogy 80-120,rámegyek hogy start
megyek 65el elkezdem padlózni mikor elérem a 80-at elindítja az órát és mikor elérem a 120at megállítja:)
Piritu - 1.000.00004-02-2011 20:43:50 // 116879
A videó nálam is játszik, az órát vettem fel és utólag azon méregetek. Még így se jön mindig össze ugyanazt mérni :-))
Piritu - 1.000.00004-02-2011 20:41:47 // 116878
Nem fogsz két egyforma értéket kapni :-)
Gyakorlatban felmerül pár kérdés, ami jóval több bizonytalanságot ad. Pl. mikortól mérsz (mondjuk80-120-at), amikor lepadlózod a pedált, vagy amikor "meglódul" az autó? (hogyan definiálod, hogy "meglódul"?) Hogyan veszed figyelembe a hőmérsékletet, páratartalmat, gumiméretet, gumitípust, az éppen tankolt üzemanyagot, a tankban lévő üzemanyag súlyát, a szelet, az útburkolat minőségét, stb.
Pl. A téli kerékkel 7,9-et mértem a boxal, a nyárival 8,2-t. Melyi az igazi?
mreni04-02-2011 20:40:34 // 116877
Én mikor laptopal néztem az autót nem azt a sebességet mutatta mint amit az óra,hanem a gps szerintit,igaz offos verda...
GTPeti04-02-2011 20:36:12 // 116876
Nem érted, mit írtam az első hsz-ben. A laptop csak annyira pontos, amennyire a kerék átmérője gyári méret... (Márpedig egy autónál nem mm-re azonosak az előírt alternatív gyári kerékméretek.) Magyarul hiába mond egy egzakt sebességet, az attól még nem biztos, hogy annyi. Ugyanúgy, mint a km-óránál. Viszont ha vki megnézi GPS-sel, hogy pl. 50kmh valós sebességnél mit mutat, a km-óra VAGY a notebook, abból már egész pontos mérést lehet összehozni. A video dologgal pedig garantálható a teljes egyidejűség. De bizonyára átestem a ló túloldalára. Ez szakmai ártalom.
mreni04-02-2011 20:32:46 // 116875
bocs,hogy beleugatok,de szerintem laptoppal összekötve egy jó diag progival igencsak pontos eredményt kaphatunk:)
Piritu - 1.000.00004-02-2011 20:31:52 // 116874
Nincs itt semmi gond, én is csak a véleményemet írtam le :-))
GTPeti04-02-2011 20:25:17 // 116873
Bocs, hogy leírtam a véleményem.
Piritu - 1.000.00004-02-2011 20:23:56 // 116872
Ezért írtam, hogy STABILAN 2-3-al mutat többet az óra. Pecsétes jegyzőkönyvet esetleg? :-))
Piritu - 1.000.00004-02-2011 20:22:23 // 116871
Látom megint átestél a ló túlsó oldalára! :-DD
A dolod NEM méréstechnikai gyakorlatról szól, hanem arról, hogy két kocsival felettébb nehéz egyszerre menni. Főleg egyszerre gyorsulni 80-120 között, mindkettővel egyszerre indulva, azonos sebességfokozatban :-))
Tökmindegy, hogy 77-ről vagy 79-ről indul az ember, ha mindkettőnél 80-at látok az órán, egymás mellett mennénk a valóságban.

Akarok még zajszintmérési eredményeket is megadni, de szerintem semmi értelme...
GTPeti04-02-2011 20:19:23 // 116870
Így van, bár azt nem tudom, milyen késleltetéssel. Illetve pontossággal... Ezért jó a GPS-hez "kalibrált" km-óra.
Poló04-02-2011 20:11:01 // 116869
Vagy egyszerűen csak egy kábel kell, ami összeköti az autót a laptoppal és máris megkapjuk a pontos értékeket.
Kócosw04-02-2011 19:57:15 // 116868
ne fokozd !!! :DDD
GTPeti04-02-2011 19:52:52 // 116867
Én először felvenném a km-óra "karakterisztikáját" állandó sebességgel haladva a felsorolt értékeken. Utána mehet a mérés km-órával és stopperrel. (A max. precizitás igénye nélkül... Bááár... ha mindezt úgy tennéd, hogy a stoppert és a km-órát egyszerre vennéd fel videóra, úgy egész pontos eredmények születnének.)
Piritu - 1.000.00004-02-2011 19:48:20 // 116866
Próbáltál már változó sebességet digitális kijelzésű GPS-el mérni? :-))
Az óra stalilan 2-3-al többet mutat a valóságosnál. A 156-ban is és a 159-ben is, azt egyeztettem a GPS-el.
GTPeti04-02-2011 19:41:54 // 116865
A sebesség órával, vagy GPS-szel mérve?
Piritu - 1.000.00004-02-2011 19:26:37 // 116864
0-100...7,9-8,2 sec
150-200...20 sec
150-220...34 sec
140-210...26,6 sec
Dévid04-02-2011 18:40:42 // 116863
Kis kiegészítés: Az "ez az olasz szar" kifejezés egy Bottero márkájú lamináltüveg-vágó gépet takar amivel ca. 1,5 éve küzdünk a cégnél, kisebb-nagyobb sikerrel. :D

A héten éjszakás műszakban ezen az ominózus gépen dolgozom. :)
Kócosw04-02-2011 18:31:06 // 116862
akkor jo :)
ennek örülök...
Dévid04-02-2011 18:30:21 // 116861
Vissza fogunk térni a dologra, ha itt lesz az ideje a dolognak. :D

Most ezeken kívül jó a vas, vannak ötleteim mire fogok még idén költeni, de lényegében most jó, használható. Pár lovacska hiányzik, de sejtem merre lehetnek. :D
Kócosw04-02-2011 18:25:53 // 116860
szelvedö ügyben keress meg... ösmerösöm eleg jo äron cserelte sztem az enyemet...
Dévid04-02-2011 18:20:53 // 116859
Igazándiból alig használom, most pénzt gyűjtök rá, mert a múlt havi szobafestés sokat elvitt, és gondolom nem 5000ből kócolják ki azt a katyvaszt ami ott benn van. :D
Szélvédőt kellene cserélni, meg egy hátsódobot. Alfacityre többé-kevésbé kész lesz, mint eddig minden éven. :D
Kócosw04-02-2011 18:16:13 // 116858
jolvan :)
mivan a digo vas drotjaival? vmi elörelepes?
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.