Forum >> 156
sparco31-05-2013 19:45:25 // 138907
Megoldódott a probléma! Szerencsére elöl a relék voltak kissé beoxidálva! :) Öröm és bódottá! :D
thealfa15631-05-2013 19:28:25 // 138906
156er31-05-2013 19:20:39 // 138905
Nekem is ezt csináltam egyik napról a másikra, reggel indult este semmi, főtengely jeladó cserével megoldódott.
Dévid31-05-2013 18:39:42 // 138904
Én meg szerintem visszaépítem gyárira az egész autót. Ültetés, kipufogó, xenon, projektoros lámpák, felnik lekerülnek, maximum sportcsomagos 16"-os felniket szerzek alá, azért talán nem büntetnek meg nagyon.
Kicsu31-05-2013 17:48:03 // 138903
Főtengely holtponti jeladó?
sparco31-05-2013 17:39:23 // 138902
Sziasztok!
Jelentem végre kész az ültetés! :)
Viszont ennek nagy örömére mentem egy kört Vele, hazamentem, indítanám újra, de nem indul. :(
Motor hajt, üzemanyagot nyomja, de nem indul be! :(
Műszerfalon kijelez a befecskendező jele, el sem alszik.
2 hete már csinálta ezt, de mire hozzá kezdtünk volna leszedni a motor felső műanyag burkolatát, hírtelen megjavult valamitől. De most nem.
Ötlete valakinek?
Jelentem végre kész az ültetés! :)
Viszont ennek nagy örömére mentem egy kört Vele, hazamentem, indítanám újra, de nem indul. :(
Motor hajt, üzemanyagot nyomja, de nem indul be! :(
Műszerfalon kijelez a befecskendező jele, el sem alszik.
2 hete már csinálta ezt, de mire hozzá kezdtünk volna leszedni a motor felső műanyag burkolatát, hírtelen megjavult valamitől. De most nem.
Ötlete valakinek?
sparco31-05-2013 17:36:59 // 138901
Nem nagyon tudja az illesztést eltüntetni, mert eleve nincs egy szintben a kasztnival.
linzenbold31-05-2013 14:21:06 // 138900
Ha ez nem az, akkor viszont elég furcsának találom. Azért szebben is meglehetett volna csinálni. Így nagyon látszik hogy egy utólagos dolog. Ha az illesztés el lenne tökéletesen tüntetve a két végén, akkor szép lenne. Bár ez csak az én véleményem!
sparco31-05-2013 14:08:53 // 138899
Nem photoshop! Egyik cartársnak is láttam a gépén így az egyik találkozón. Azóta is próbálom kideríteni, hogy ki is volt! :)
linzenbold31-05-2013 13:12:03 // 138898
ez egy sima photoshop :))) ha meg véletlenül nem, akkor elég pancserül csinálták meg :)
De látványtervnek megteszi!
De látványtervnek megteszi!
Imyx31-05-2013 12:18:31 // 138897
Akkor nekem szerencsém volt, a XVII. kerületben nevetve beállították, ahogy kell :). kb. 5 centit van lejjebb a bódé.
Amúgy ez tényleg így van, hogy nem mindenhol tudják beállítani. Gondolom ezek "régi" műhelyek..
Amúgy ez tényleg így van, hogy nem mindenhol tudják beállítani. Gondolom ezek "régi" műhelyek..
Tuningman31-05-2013 02:48:18 // 138896
Egy kis érdekesség, mielőtt futóművet állíttatsz.:) Itt a lényeg
Megfelelő futóműállítást ültetett futómű esetében akárki nem igazán tud elvégezni.
Egyszerűen nem értenek hozzá csak bólogatnak, hogy tudják de a végeredményből kiderül minden.
Én ezt a helyet ajánlom ha jó beállítást szeretnél.:)
Megfelelő futóműállítást ültetett futómű esetében akárki nem igazán tud elvégezni.
Egyszerűen nem értenek hozzá csak bólogatnak, hogy tudják de a végeredményből kiderül minden.
Én ezt a helyet ajánlom ha jó beállítást szeretnél.:)
sparco30-05-2013 22:26:32 // 138895
Rájöttem már melyik csavarra gondoltál, de nem azzal a lépéssel van probléma... Bár azt csavarnám már befele! :D
sparco30-05-2013 22:23:26 // 138894
Tudom, hogy mi megy mibe... Összefele rakom épp. Csak nemértem milyen imbuszos dolgot beszéltél, de m1. Összerhùzót meg tapasztaltam, hogy nem fér.
Utánanéztem és elvileg ha a celsó lengőkar gömbfejédől leoldom az összekötőt, akkor lesz hely! :)
Utánanéztem és elvileg ha a celsó lengőkar gömbfejédől leoldom az összekötőt, akkor lesz hely! :)
Alfa GT-Csaba30-05-2013 21:56:25 // 138893
Akkor nem értem mit akarsz csinálni!!A villa a lengés csilapitóra csúszik rá .a villán van egy függüleges horony amibe az a szem csuszik közzé a lengiscsilapíton van ,és egy átmenő csavarral rögzited!anno mi sem tudtuk a rugót átcserélni rugó összehúzóval mert olyan sürün vannak a spirálok egymáshoz hogy nem lehet annyira összehúzni a körmös összehúzóval hogy az anyát fölül rá tudd tekerni!!Elvittük a futóműveshez ,neki volt más fajta összehúzója amivel ő átrakta nekünk.
sparco30-05-2013 21:50:56 // 138892
Gondolom le kell oldani a felső lengőkarról...
sparco30-05-2013 21:47:06 // 138891
Elöl nincs benne semmi imbusz... :D
Igen, ezért kérdem, mert nem jó az összehúzós módszer,csak kérdés, hogy másképp hogyan lehetséges beletuszkolni az Y-ba.
Igen, ezért kérdem, mert nem jó az összehúzós módszer,csak kérdés, hogy másképp hogyan lehetséges beletuszkolni az Y-ba.
Alfa GT-Csaba30-05-2013 21:33:16 // 138890
fel kell ütni rá és a szemnél az átmenős imbusz csavart vissza csavarni:Rugót elég cumi összenyomni ,mert a hagyományos rugó összehúzó nem jó hozzá!
sparco30-05-2013 21:30:30 // 138889
Aki cserél már lengéscsillapítót! Hogyan kell az aljára az Y alakú alumíniumot visszarakni?
A helyszínen a rugót nem tudjuk már összehúzni.
A helyszínen a rugót nem tudjuk már összehúzni.
atosz06930-05-2013 19:38:35 // 138888
Valaki ehhez tud hozzászólni valamit. Alapjáraton nagyon reszket az autóm (alapjárat normális és rendesen is megy csak szerintem nagy benne a rezonancia 5 hengeres léttére...) Arra gondoltam hogy a balansz tengelyem lehet rossz helyen van. Mivel az olajszivattyún keresztül hajtja a főtengely a balansztengelyt ezért gondolom ott a szivattyúba nincs valami a helyén vagy jelen. esetleg valaki tudja hogy annak a kis nyilacskának merre kell mutatnia hogy jólegyen a dolog ? nagyon fontos lenne


159 Indigo Gray 2.4 Monster30-05-2013 19:37:50 // 138887
Aha, érdekes, lényeg hogy jó legyen :)
theBanyai30-05-2013 19:33:23 // 138886
Előzésnél meg nagyobb gáznál torpant az autó. 2hétig kínlódtam ,azt hittem LMM meghalt. Próba képp kivettem a dugókat,és megszűnt. Most viszont arra gondoltam,hogy a MAP miatt lehett ez, azért raktam vissza. Nem mentem próba körre, esik az eső ,mint a franc, meg nem akarom összesározni az autót .
159 Indigo Gray 2.4 Monster30-05-2013 19:31:31 // 138885
Jah azért :) Mert mi baj volt, nekem le van falazva kb egy éve azon kívül hogy kiabál érte közbe nincs más
theBanyai30-05-2013 19:26:05 // 138884
Dehogy, nem volt falazva. Egyszer volt falazva 2 hétig, nem volt fasza. Most kitakarított map-al újra próbálkozom :)
159 Indigo Gray 2.4 Monster30-05-2013 19:20:18 // 138883
Úgy volt ilyen a MAP hogy le van falazva az Egered ?
theBanyai30-05-2013 16:06:38 // 138882
Dévid30-05-2013 15:24:17 // 138881
Pont ezzel a -40 mm-es ültetéses futóműbeállítással foglalkozom én is. Még keresnem kell egy szakembert, aki meg tudja csinálni. Ha sikerül, és jó lesz, akkor ledokumentálom. ;) Ha másnak előbb lesz sikere, kérem dokumentálja le az utókornak. :D
Tuningman30-05-2013 15:10:44 // 138880
Most már nekem is:D
Hidegen kicsit halk volt elsőre, legalábbis én hangosabbra számítottam.
Viszont melegen megjött a tökéletes hang, mély dübörgős de nem zavaró:)
A lényeg még, hogy makulátlan a kivitelezés, ezt nem Pista bácsi hegesztette, nagyon profi.:) Teljesítményben is érezhető a hatása.
Ja és egyenlőre csak a hátsó dobot raktam fel a közepe még várat magára:)
Hidegen kicsit halk volt elsőre, legalábbis én hangosabbra számítottam.
Viszont melegen megjött a tökéletes hang, mély dübörgős de nem zavaró:)
A lényeg még, hogy makulátlan a kivitelezés, ezt nem Pista bácsi hegesztette, nagyon profi.:) Teljesítményben is érezhető a hatása.
Ja és egyenlőre csak a hátsó dobot raktam fel a közepe még várat magára:)
Imyx30-05-2013 14:30:08 // 138879
Nekem volt az 55-ön, 56-on is, egy "kicsit" halk :)). Amúgy tényleg jó, lehet hallani a motor hangját. Ezzel a dobbal sajnos nem hallom, pedig a BMC levegőszűrőnek gyönyörű zenélése van kigyorsításkor :-).
mreni30-05-2013 14:08:30 // 138878
igen elvileg megvan a gyári értéke,de ültetésnél nyilván nem mindig tudja gyárira belőni,pl a kerékdőlést nem tudja állítani
sparco30-05-2013 14:07:16 // 138877
Valami gyári érték alapján állítják, vagy hogyan? Sose láttam még, csak hoztam, vittem állításra a gépet anno...
mreni30-05-2013 14:00:20 // 138876
4cm-nél még megoldható
mreni30-05-2013 13:59:55 // 138875
de akkor az előtte sem volt 100as
sparco30-05-2013 13:56:08 // 138874
Ültetés után (-4cm) a szaki be tudja normálisan állítani a futóművet vajon? Valakinél olvastam, hogy nála nem nagyon sikerült... :S
theBanyai30-05-2013 13:41:21 // 138873
Ezért kérdeztem ,hogy mit ,hogyan :))
theBanyai30-05-2013 13:41:03 // 138872
Köszi, világos ;)
Ferke30-05-2013 13:34:45 // 138871
Azért fontos tudni, hogy rengeteg map-ot cserélünk, ami tisztítás után halt meg...:)))
GTPeti30-05-2013 13:29:20 // 138869
Azt se felejtsük el, hogy a MAP elkoszólódása 99%-ban az EGR "áldásos hatása"...
mreni30-05-2013 13:27:38 // 138868
én würth-ös vagy 3m-es tisztító spray-vel szoktam megtakarítani
MAP=Manifold Air Pressure= szívósor nyomás érzékelő
feladata a szívósorban lévő nyomás mérése,innen tudja az ecu,pl hogy mekkora a töltőnyomásod.
Rossz MAP tünetei pl padlógázas gyorsításra betilt,nem megfelelő a turbónyomásod stb stb
MAP=Manifold Air Pressure= szívósor nyomás érzékelő
feladata a szívósorban lévő nyomás mérése,innen tudja az ecu,pl hogy mekkora a töltőnyomásod.
Rossz MAP tünetei pl padlógázas gyorsításra betilt,nem megfelelő a turbónyomásod stb stb
theBanyai30-05-2013 13:22:56 // 138867
Koszi sracok ha hazamegyek megkeresem.
Van valami technika , hogy mikent/mivel tisztitsam?
Illetve valaszoljatok meg ,hogy mire jo ez a szenzor, illetve tapasztalok-e valamit ha kipucolom.
Egyenlore csak azt tudom ,hogy jo kitisztitani neha :)
Van valami technika , hogy mikent/mivel tisztitsam?
Illetve valaszoljatok meg ,hogy mire jo ez a szenzor, illetve tapasztalok-e valamit ha kipucolom.
Egyenlore csak azt tudom ,hogy jo kitisztitani neha :)
GTPeti30-05-2013 13:16:33 // 138866
Biztos remek hangja van. Számomra a Supersprint az etalon... B)
mreni30-05-2013 12:29:31 // 138865
szívósor hátulján van,egy csati van rajta és egy darab csavar fogja
zee30-05-2013 12:25:27 // 138864
theBanyai30-05-2013 11:44:52 // 138863
a MAP szenzort merre találom? Ki kéne pucolnom ebbe a retkes esős időbe legalább...
theBanyai30-05-2013 11:33:46 // 138862
Nézegesd a bontott vasakat...
Trombozis30-05-2013 10:25:45 // 138861
Szep maradt! :-)
Kuszobot honnan lophatok a enyemre? Kell biza ide.
Kuszobot honnan lophatok a enyemre? Kell biza ide.
Tuningman30-05-2013 02:28:47 // 138860
Zsolesz29-05-2013 23:07:42 // 138859
ja hát addigra már lehet nem is lesz internet :D
sparco29-05-2013 21:38:33 // 138858
Én is így vagyok Vele, de szeretek szétnézni mit hol mennyiért vehetek majd meg, ha nyerek a lottón! :D
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.
Online members
0
Guests0
662
Forum
Recent topics
- Oldtimer and youngtimer
- 156
- AlfaCity
- International Alfa Rome...
- 159
- Chat
- Boxer fanatics
- 147
- Polish Alfisti
- Českí Alfisti
Poll
- What kind of chatrooms do you prefer?
- When will Alfa return in your opinion to the US?
- How did you find AlfaAmore.com?






