Forum >> 156
Liquid08-02-2007 19:46:27 // 30107
Nem volt semmi bajuk, csak nem volt alatta csír és a baloldali nyekegett. Alaposan bekente, aztán ment vissza. Azóta volt kb. 4000Km teljes csendben. Azt mondja, hogy az Ő előző 147-én volt ugyanilyen problémája.
Poló08-02-2007 19:46:07 // 30106
Nekem pont az az egybeolvadás tetszene.
Zsolesz08-02-2007 19:45:07 // 30105
Nem tudom mennyi idő alatt volt meg mert nála ott merem hagyni a kocsit úgyhogy elmentem de ennyi volt. Sztem az anyag olcsóbb volt nekem. A lényeg hogy nem kopog
lausz08-02-2007 19:40:37 // 30104
akkor már cserélhetted volna,nem?
Nasty08-02-2007 19:39:48 // 30103
9000??? Sztem minimum 5óra megcsinálni. Elég alacsony óradíj akkor, mert a szilent csak legalább 6-7000 ft az utángyártott.
Liquid08-02-2007 19:37:37 // 30102
Csöri megcsinálta 2-3 óra alatt, igaz csak zsírozni kellett a szilenteket, de ugyanígy szét kellett szedni...
Zsolesz08-02-2007 19:35:02 // 30101
Ilyen nekem is volt de szerelő csinálta. Egy délután alatt meg voltak vele. asszem 9000 volt anyag+munkadíj
Blacky08-02-2007 19:28:24 // 30100
valószínüleg inkább elírta
lausz08-02-2007 19:27:12 // 30099
igen,nem tudja mit akar eladni?v elírta,szarvas hiba.
Blacky08-02-2007 19:24:59 // 30098
csak egyet tévedett, annyi a különbség 6 és 5 között:)))
Piritu - 1.000.00008-02-2007 18:58:58 // 30097
Ma megint tanultam egy kicsit a gyári riasztóról:
- ha élesítve van a riasztó, de lemerült a kulcsban az elem, ki kell nyitni a kocsit kulccsal - erre elkezd hujjogatni - majd egyszerűen be kell indítani a kocsit - erre kikapcsol a riasztó és elhallgat
- ha bekapcsolás előtt kétszer ráadjuk a gyújtást, akkor az emelésérzékelőt ki lehet kapcsolni (emelt vontatás, vagy szél esetére), a következő bekapcsnál újra minden műxik
- a beltér érzékelőjének késleltetése van, vagy 1-2 perc (minek??)
lausz08-02-2007 18:57:06 // 30096
Piritu - 1.000.00008-02-2007 18:49:42 // 30095
Tényleg óvatosan, mert a patentok hullanak, mint ősszel a legyek.
Amikor a HIFi-hez leszedtem a borításokat jó párat pótolnom kellett.
Nasty08-02-2007 18:44:56 // 30094
Először a küszöbnél lévő műanyagot kell levenni, azt 1 csavar fogja meg 3 patent, de vigyázz nagyon törékeny. Az oszlopon lévő műanyag is patentos asszem (nem voltam ott akkor).
lausz08-02-2007 18:44:25 // 30093
igen akna ,aknaemelő,kroki nélkül nem megy.
lausz08-02-2007 18:42:54 // 30092
nézd meg az ülés alatt én ott találtam meg.
Nyirkos08-02-2007 18:33:13 // 30090
Hogy tudom lebontani egszerűen a B oszlop borítását? Merre van az a csati? Hátha meg tudom gyógyítani. :)
Nasty08-02-2007 18:14:28 // 30089
Nem nem az Halásztelek, Lakitelek Bács megyében van. De majd 1szer a larget is megnézem, az olajcsere áruk elég jó.
csocsi08-02-2007 18:12:49 // 30088
Hát nem vagytok nagy igényüek kaja szempontjából :)))
Nasty08-02-2007 18:11:12 // 30086
A hátsót megcsináltam magam, de előlről nem mertem beválalni mert nincs normális emelőm.
GTPeti08-02-2007 18:11:09 // 30085
Tudom, át kell nézni az összes csatit. Bár mi kiolvastuk és asszonta a műszer, vezetőoldali "gyújtó" hiba. Úgyhogy a légzsákkal fogom majd kezdeni.
Amúgy megkockáztatom, hogy nem véletlenül (és nem indokoltan) ilyen érzékeny az elektronika. Sőt még az is lehet, hogy "véletlenül" a szoftverből kifolyólag bizonyos időközönként generál egy hibát... Ma ilyen világ van.
lausz08-02-2007 18:06:34 // 30084
sziasztok,én a fiammal csináltam ebédre megvolt.
Nasty08-02-2007 17:58:02 // 30083
A B oszlop alján a műanyag alatt van a csati sztem kontakt spré és kész, ez a tétel 4000 Ft volt, igy utólag már én is meg tudtam volna csinálni, de mostmár mind1.
GTPeti08-02-2007 17:52:03 // 30082
Há akko e tée öö é bódottá!
De én nem akarok kilógni a sorból: Nekem is világít a légzsákvisszajelző. Hibakód nem törölhető (egyenlőre)...
Nasty08-02-2007 17:50:44 // 30081
Lakitelek, mindenfajta autót csinálnak(közbe volt ott 145 meg 155 is), pörögnek 1000el, nem véletlenül sok a megrendelésük.
Nasty08-02-2007 17:47:36 // 30080
A stabrúdon 2 db szilent van aminek darabja valami 3000 küröl van. viszont a munka vele az a sok: Kipuff le, bölcső le, motortartó bak... szilenttartó szétfúr, majd vissza minden. 1 nap alatt megvan.
Robert-jtd08-02-2007 17:37:17 // 30078
Az összes szilentet cserélték a stabrúdon,és mennyi ideig tartott?:)
Nasty08-02-2007 17:09:43 // 30077
Öröm és bódottág van ! :D Nem kopog a futóművem!!! Az első stabrúd szilent csere megoldotta végre a gondot. Ja és a légzsák visszajelzőm sem világit: Bal oldali B oszlopnál a csati volt kontakt hibás+ kiütötték. +számítógépes diagnosztika= 25000 Ft.
Nyirkos08-02-2007 15:32:48 // 30076
Nem tud valaki Komárom-Esztergom megyében autóbontót, akik adnak bontási igazolást is? Lehetőleg Tata-Tatabánya. Ki szeretnék vonatni egy régi autót a forgalomból végleg.
Köszi!
Liquid08-02-2007 12:46:55 // 30075
Csatlakozom :) Van benne valami...vagy csak azért nőtt ennyire a szívemhez, mert az volt az első autóm? :)
Egyébként az Alfához képest az UNO kicsit gokartszerű, sokkal jobban lehet érezni a sebességet, akanyarodást, az utat
GTPeti08-02-2007 12:31:44 // 30074
Poló, úgy értettem, hogy múltkor kifejtetted a véleményed a kárpitmegbontásról. Miszerint kerülendő. Namost ehhezképest Belga szétrobbantotta az autóját. Az ezt ábrázoló képek miatt lehetnek neked rémálmaid. :))
GTPeti08-02-2007 12:29:46 // 30073
...vagy én. Állítom, az Uno az egyik legszerethetőbb autó a világon. És ha elég erős (1.4+), igazi élményautó is.
csocsi08-02-2007 12:17:59 // 30072
Nyugodt műszakot :))
csocsi08-02-2007 12:17:37 // 30071
Ezt nagy örömmel olvastam :)))
Csere esetén én is erősen gondolkodom az olajkályhán.
Piritu - 1.000.00008-02-2007 12:14:23 // 30070
No mentem dolgozni -:(
Piritu - 1.000.00008-02-2007 12:12:35 // 30069
Bár igaz, hogy az lenne szép, ha ugyan úgy menne tovább 6000-ig, mint ahogy 1800 táján megindul....
Nem véletlen a hatos váltó, így akkorát lehet kocsikázni 2 és 3000 között tartva a gépet hogy csak na! A többi OFF-os meg csak engedi ki a kéziféket -:))
csocsi08-02-2007 12:07:04 // 30068
Nem is csak a hangra gondoltam, hanem mikor kihúzatod a gépet. Bát te már nyomatékbol gyorsulsz :))
Piritu - 1.000.00008-02-2007 12:05:09 // 30067
Még nem, amúgy a motorhang messze nem "dízeles" ha bennt ül az ember. Az a bizonyos kerepelés csak az első 1-2 percben hallatszik, utána egész kellemes a motorhang. Szerintem még csendesebb is belül, mint a TS.
csocsi08-02-2007 11:56:34 // 30066
Akkor ez jó, szóval elégedett vagy vele. Hát igen ez a tankolásos paraméter elég meggyőző tud lenni :))
A pörgetés nem hiányzik?
Piritu - 1.000.00008-02-2007 11:51:22 // 30065
Ja és tényleg ez volt az utolsó Mo-n újként forgalomba helyezett 156-os!
NINCS TÖBB!!!
A 140-150 LE kérdést is felvetettem, csak a szoftver más. A szervíz szerint mindkettő 305 Nm-t tud. Megnéztük, nincs alatta részecskeszűrő.
Az SW szárny alatti gumitömítésre a szaxervíznek sincs magyarázata.
Piritu - 1.000.00008-02-2007 11:48:10 // 30064
Köszönöm kérdésedet egyre jobban tetszik az olajkályha. Ma tankoltam 900 km-re pont 54 liter. Nem rossz-:)
Még egy kicsit szoknom kell a hatos váltót, néha 5-ben felejtem.
Amúgy ma voltunk "rendelésen" a motorháztető kapcsolóját nem "látta" a riasztó és visszasípolgatott. Egy óra alatt megjavult, a vezetékével volt valami gubanc.
ribipeti08-02-2007 11:35:33 // 30063
Köszi tök jó, csak most, hogy négyet kell vennem, inkább maradok ennél a germán beszerzési forrásnál, mert fele körül megúszom. Mondjuk Nasty kollégát még érdekelheti. :)
Átlagban én is olyan 60 körül hallom a gyári új árát, úgyhogy emelés tényleg volt, a tiéd meg egy tök korrekt ár.
ribipeti08-02-2007 10:50:46 // 30062
Az enyémben 127 körül van. Most halt meg mindkettő. Ezek is addig bírták mint a tiéd.
kru08-02-2007 09:28:02 // 30061
45-50 között valahol. Nekem meg kell az enyémhez 2, Andiéhoz is min. 1db.
Ha valakit érdekel, 40e/db-ért tudok gyári új első alsó lengőkart.
Ha kell, megadom a kontaktot direktben, mert rajtam nem fut át a cucc :-)
(Állítólag januárban volt egy komolyabb emelés Alfa gyári cuccokra...)
kru08-02-2007 09:23:10 // 30060
Ez olasz bontó? Gondolom... Mi minden van ott (mármint 156-hoz)? Mi szem-szájnak ingere? :-))
Erhard 242 (Pure Energy)08-02-2007 08:52:29 // 30059
heh az idén még nem is koriztam... elmegyünk szerintem
ALFAnatik08-02-2007 07:58:46 // 30058
Persze, kb. 400-450 euro.
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.
Online members
0
Guests0
813
Forum
Recent topics
- Oldtimer and youngtimer
- 156
- AlfaCity
- International Alfa Rome...
- 159
- Chat
- Boxer fanatics
- 147
- Polish Alfisti
- Českí Alfisti
Poll
- What kind of chatrooms do you prefer?
- When will Alfa return in your opinion to the US?
- How did you find AlfaAmore.com?
