Forum >> 156
csocsi03-01-2007 09:49:30 // 27757
Szerintem arra gondoltak.
Én azért 15k-nál többet nem várok vele, mondjuk ez kb az évi menetem is.
Trombozis03-01-2007 09:43:27 // 27756
Tudom és én is így csinálom, de a mondat nem egyértelmű. :-P Vagyis csak nekem? :-D
tazo03-01-2007 09:39:15 // 27755
Halik!
Javasolni mindig 10 ezrenként javasolt.
Trombozis03-01-2007 09:14:24 // 27754
Sziasztok,
Tetszik, de ezt nem értem:
"- olajcsere benzineseknél: 20 ezrenként, de gyakori városi és autópálya használat mellett javasolt 10 ezrenként"
Ha nem városi és nem pálya, akkor városon kívül gondoltátok? Lehet még korán van most kelltem fel. :-S Szóval mikor kell 10ezrenként cserélni? Mikor ajánlott?
csocsi03-01-2007 09:01:44 // 27753
Helyesbítek nem attól, hogy 90 a víz :))))
csocsi03-01-2007 08:56:18 // 27752
Szerintem nem csodavas ha 90 a víz :))
Mike.03-01-2007 08:54:49 // 27751
Hát ez az, hogy nem "mászkál"! :-)
Talán úgy, hogy némelyik gépeknél nem ritka, hogy a normális 90°C-tól eltérően van, hogy csak 70-75 öt mutat az óra, de ettől nem biztos, hogy kell parázni. :-)
tipoatti03-01-2007 08:21:17 // 27750
Szerintem teljesen jó így , ennél jobban hogy fogalmaznád meg azt a jelenséget, hogy a mutató 70 és 90 fok között mászkál... :)
Tudom, van jópáratoknak olyan csodavasa, hogy úgy áll 90-en a műszer, mint Katiban a gyerek, de igazán nem ez a jellemző.
Fangio03-01-2007 08:19:41 // 27749
Én úgy néztem az utasoldali légzsákburkolatot alul két műanyag patent- szerű fogja. Ezek törnek el, ahogy a melegtől húzódik felfelé a burkolat. Ha ezeket kicserélnénk ? Jól gondolom ?
Liquid03-01-2007 07:59:05 // 27748
Korrekt, annyit fűznék csak hozzá hogy a szilentek nyikorgása/nyekegése esetenként a némi zsírozással/olajozással megszüntethető
csocsi03-01-2007 07:10:00 // 27747
Majd jön a cartárs és megoldja :))
Mike.03-01-2007 07:04:30 // 27746
Lehetséges, de akkor úgy kell fogalmazni, mert ez így nem egyértelmű.
csocsi03-01-2007 06:55:56 // 27745
Nem biztos, hogy úgy értette 70 és 90 között. Van akinek 70 van akinek pedig 90 körül mozog.
Mike.03-01-2007 06:54:41 // 27744
elvetemedő utas oldali légzsákfedél (megelőzhető, ha óvjuk a napfénytől)
Ajánlat: Ragasszuk le egy kartonpapírral! :-DD
Mike.03-01-2007 06:52:00 // 27743
vízhőfok: a TS motoroknál 70-90 fok között ingadozik
Nem igaz! Csak ingadozhat, de ez nem mindenkinél fordul elő!
a motorblokkból közvetlenül lejövő leömlő külső hővédő lemezburkolata megreped a felfogatásnál, és ekkor berezonál
Ez sem igaz! Van akinek megrepedhet és van akinél berezonálhat.
csocsi03-01-2007 06:35:51 // 27742
Elég korrektnek tűnik a dolog :))
Poló03-01-2007 00:26:58 // 27741
A végleges 156 adatlap:
Gyártási év: 1997-2005
Tervezők: Walter da Silva, Giorgetto Giugiaro (facelift)
Modellfrissítés: 2001 és 2004
Karosszéria: lépcsőshátú (csomagtér 378 liter) és kombi (csomagtér 360/1180 liter)
Üzemanyagtartály: 63 liter
Motorváltozatok:
Benzines:
1.6 TS - 120 LE
1.8 TS - 144/140 LE
2.0 TS - 155/150 LE
2.0 JTS - 165 LE
2.5 V6 - 192 LE
3.2 V6 - 250 LE
Dízel:
1.9 JTD - 105/110/115 LE
1.9 JTD Multijet - 140 LE
2,4 JTD - 136/140/150 LE
2,4 JTD Multijet - 175 LE
Sebességváltó:
4 fokozatú automata - Q-System
5 fokozatú kézi
5 fokozatú szekvenciális - Selespeed
6 fokozatú kézi
Motor:
- benzines motoroknál (kivéve a V6-osok) gyakori a vezérlésmódosító hibája, ennek tünete, hogy indításkor és utána néhány másodpercig furcsa dízeles kerregéssel jár a motor. Minél hosszabb ideig tart ez a hang, annál sürgetőbb kicserélni. Főleg gyakori városi, rövid távú használat esetén szorul hamarabb cserére. Ilyenkor általában a vezérműszíjat is cserélik, amit egyébként csak 60 ezrenként kell, a vezérmű szíj cseréjénél a feszítőgörgőt is cserélni kell, csak fém görgőt tegyenek be!
- benzinszűrő csere: ne keresd, nem cserélhető (2002-től már van)
- TS motoroknál figyelni az olajszintre, (tartós magas fordulaton eszegeti, ettől döglik a vez.mód)
- vízhőfok: a TS motoroknál 70-90 fok között ingadozik, de ez normális jelenség
- olajcsere benzineseknél: 20 ezrenként, de gyakori városi és autópálya használat mellett javasolt 10 ezrenként
- alapjárat ingadozás a légtömegmérő-alapjárati motor-lambdaszonda hármas miatt lehet
- a motorblokkból közvetlenül lejövő leömlő külső hővédő lemezburkolata megreped a felfogatásnál, és ekkor berezonál
- JTD motorok megbízhatóaknak bizonyulnak, komolyabb gond nincs velük, pedig nem egy már 200.000 km felett teljesít; motorolajat nem eszik, cseréjét 15.000 km-nél ajánlatos elvégezni a szűrőkkel együtt; gázolajból átlagosan 5-8 litert fogyasztanak; már 1500-as fordulattól jól húznak; könnyen, kevés pénzből tuningolhatóak
Sebességváltó:
- kézi váltónál egyes és hátramenet kapcsolásakor reccsenés - szinkrongyűrű
- a V6-os motorok 6 sebességes váltója alulméretezett, idő előtt megadhatja magát
- selespeed kiforratlan konstrukció, néha előfordulhat probléma
Futómű:
- a 156 finomra hangolt futóműve nehezen tűri a rossz minőségű magyar utakat, ezért jobban oda kell figyelni és a más autóknál szokásos helyett gyakrabban kerülhet sor egy-egy elem cseréjére
- szilent nyikorgás, ez általában a stabilizátorrúd végét is jelenti, mivel egyben vannak, ez nyikorgás mellett kopogással is járhat
Utastér:
- elvetemedő utas oldali légzsákfedél (megelőzhető, ha óvjuk a napfénytől)
- csomagtér-roló hibája a Sportwagonoknál
- légzsák visszajelző kontakthibája
Egyéb megjegyzések:
- sérülékeny motorvédő burkolat
- lógó kézifékkötél
- a gyengébb motorokhoz adott nem hűtött első fékek nem bírják a tartós, erős igénybevételt
Sportcsomagok:
- Sport 1 csomag: kevlár hatású középkonzol, fekete alapú műszerek, lehajtható hátsó kartámasz síalagúttal, "MOMO design" bőrbevonatú kormány, bőr bevonatú váltókar gomb, fényezett küszöb spoiler, rövidebb rugók és sportos lengéscsillapítók, 16"-os keréktárcsa 205/55 WR 16 6,5JX16 gumiabronccsal, Blitz kárpit, antenna és vezeték a mobiltelefonhoz. Rendelhető volt: 1.6TS Prog/Dist, 1.8TS Prog/Dist, 1.9JTD Prog/Dist, 2.0TS Dist, 2.4JTD Dist (tehát 2.5V6-ból nem)
- Sport 2 csomag: ld. Sport 1 csomag, plusz szövet borítású Racaro ülésekkel. Rendelhető volt: 1.8TS Prog/Dist, 2.0TS Dist, 2.5 V6 Dist, 2.4JTD Dist (tehát 1.6TS és 1.9JTD-ből nem)
- Sport 3 csomag: ld. Sport 1 csomag, plusz "Momo" bőrülések öt választható színben. Rendelhető volt: 1.6TS Prog/Dist, 1.8TS Prog/Dist, 1.9JTD Prog/Dist, 2.0TS Dist, 2.5 V6 Dist, 2.4JTD Dist (tehát mindenből lehetett)
Felszereltségi szintek:
- Progression
- Impression
- Distintive
-------------------------------------------------------------------------------------------
Sanya7602-01-2007 21:54:54 // 27740
Köszi a segítséget, most már megnyugodtam.
Poló02-01-2007 21:52:36 // 27739
Csak 15-ös. Viszont van rajta 5 karika. Mindegyik karikába egy-egy csavar megy bele ;)
Piritu - 1.000.00002-01-2007 21:51:22 // 27738
Férfiasan bevallva, már örülök, hogy eladtam a 17 collos felniket és 16-ost vettem helyette (170 ropi volt gummával a neten). Most már élvezni is tudom a kocsikázást, nem egy merő sasolás az utazás, hogy hol van egy kátyú.
Poló02-01-2007 21:49:56 // 27737
Biztos előre leszámítottad belőle a kedvezményt :))
Mike.02-01-2007 21:49:43 // 27736
Ha a lemezfelnid 16'-os ötkarikás akkor igen, az kell. :-)))
Piritu - 1.000.00002-01-2007 21:48:52 // 27735
Mind így műxik. Először csináltak olyat is anno, amelyik nem rugdalta a pedált, de leálltak róla, mert a sofőr úgy nem tudta, hogy gáz van, dolgozik az ABS.
Ronnie02-01-2007 21:48:36 // 27734
Uhh vaze, ilyen bakit, pedig meg sem buktam matekból..
Tehát még1x : 54x4=216eFt
Nagyon ciki :oD
csocsi02-01-2007 21:48:30 // 27733
Ja, zsíros alfások :)))
Zsolesz02-01-2007 21:47:57 // 27732
Csak akinek pénze van rá :((
Piritu - 1.000.00002-01-2007 21:47:13 // 27731
Mi van fiúk? Mindenki új papucsot akar felhúzni tavasszal mielőtt elmegy Egomba?
Poló02-01-2007 21:47:04 // 27730
Úgy érted, hogy az acél felniket veszed meg téli gumival meg dísztárcsával? :)))
Mert a 16-os Speedline felnik maradnának télre :)
Poló02-01-2007 21:45:51 // 27729
Más ABS-es autót még nem vezettem, de szerintem igen.
Mike.02-01-2007 21:44:45 // 27728
Én meg megveszem Polo 4 db ötkarikás felnijét egy ötvenesért, így már az egyik felnidet ki bírja fizetni. :-))))
csocsi02-01-2007 21:44:39 // 27727
Igen, mindegyiknél :)
Poló02-01-2007 21:44:03 // 27726
Nekem GTA felniket szerezzél, mert nekem azok tetszenek :)))
Mondd meg Ribipetinek, hogy ő pont úgy néz ki, mint akinek azokra a Dotz felnikre marhára szüksége van. Beszéld rá, hogy vegye meg őket, marhára meg fogja neki érni :))) Azt is meséld el neki, hogy a GTA felnik már rég kimentek a divatból :))))
Akkor a GTA felniket eladja, hogy legyen pénz a Dotzra. Tőled ezek elmennek, lesz pénzed az AEZ-re. És mindenkinek meg lesz oldva a gondja :)))
Sanya7602-01-2007 21:40:50 // 27725
Köszi a választ. Minden autónál ilyen az ABS?
Mike.02-01-2007 21:40:43 // 27724
Ahh, az a 300-400 nem is tétel. :-))
Ronnie02-01-2007 21:39:22 // 27723
Egyébként a Dotz felnik most ebben a stílusban készülnek. Feketék lesznek, és a külső síkok visszamarva krómpolírt kapnak. Január végére talán készen lesznek. Mondjuk az átalakítás is kb. 80 rugóba fog fájni, de már belevágtam.
De ha megveszed tőlem a Dotzokat, megígérem neked, hogy megszerzem az Aez Exite Darkot! ;o)))
Poló02-01-2007 21:35:19 // 27722
Dolgozik az ABS. Nem hagyja blokkolni a kerekeket.
Sanya7602-01-2007 21:33:49 // 27721
Hello!
Segítsen már valaki! Alfa 156, nemrég vettem és még nem ismerem. Azt tapasztaltam, hogy ha erősen belefékezek akkor a fékpedál beremeg a talpam alatt. De csak ha tényleg erősen nyomom. Miért van ez?
Ronnie02-01-2007 21:30:56 // 27720
Ezt rizsázom, sztem full alfa felni, de mindíg csak offokon látom! :o(
Ronnie02-01-2007 21:29:27 // 27719
Miért, miért!?! Mert kedvezménnyel is 54rugó volt darabja a 17esnek, az annyi mint 204eFt.
Egyszerűen nem volt annyi zsém.
Ráadásul megnéztem, és ez a típus 18"-ba lenne jobb, az meg még több zsé, de ahoz meg még guma is kéne, mégmég több zsé!
Laza 300-400rugó..
Mike.02-01-2007 21:26:46 // 27718
Ez nagyon tetszik!
5 pajzsos felni!? :-)
ribipeti02-01-2007 21:13:31 // 27717
:DD Én is. Plusz még asztma roham is. :DD
Poló02-01-2007 21:06:21 // 27716
Amikor a Dotz felniket vetted, miért nem ilyeneket vettél?
Poló02-01-2007 21:05:42 // 27715
Segítség! Megvakultam!
:)))
Ronnie02-01-2007 21:03:28 // 27714
Zsolesz02-01-2007 21:00:09 // 27713
Ráadásul az elsőn még jó szarul is áll
Ronnie02-01-2007 20:59:37 // 27712
Sokszoros elnézést az OFF áradatért! Nem lesz rendszer!
Ronnie02-01-2007 20:58:41 // 27711
csocsi02-01-2007 20:57:32 // 27710
Most még igen :))
Ronnie02-01-2007 20:50:20 // 27709
tudom, de talán elnézitek nekem :o/
tipoatti02-01-2007 20:48:50 // 27708
Különös tekintettel a 2003. évjáratra.
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.
Online members
0
Guests0
662
Forum
Recent topics
- Oldtimer and youngtimer
- 156
- AlfaCity
- International Alfa Rome...
- 159
- Chat
- Boxer fanatics
- 147
- Polish Alfisti
- Českí Alfisti
Poll
- What kind of chatrooms do you prefer?
- When will Alfa return in your opinion to the US?
- How did you find AlfaAmore.com?



