Udv Nektek!
Az autoba a valtas menet kozbe hirtelen nehezkes lett, nehezen lehet sebesseget valtani.
Mi lehet? Kuplung tarcsa?
Forum >> 156
sparco24-06-2013 07:49:48 // 139657
Tuningman24-06-2013 02:34:58 // 139656
Nem túl jól.:(
Küszöbök lerohadva és az ívek alsó része is tuti gázos.
Motortér sem túl biztató. Bontásra drága, forgalomba helyezésre pedig ilyen állapotban nem alkalmas. Arról nem is beszélve, hogy devecseri autó. Azt a helyet nem igazán bizalomgerjesztő népek lakják de biztos van kivétel csak én még azt nem tapasztaltam.:)
Küszöbök lerohadva és az ívek alsó része is tuti gázos.
Motortér sem túl biztató. Bontásra drága, forgalomba helyezésre pedig ilyen állapotban nem alkalmas. Arról nem is beszélve, hogy devecseri autó. Azt a helyet nem igazán bizalomgerjesztő népek lakják de biztos van kivétel csak én még azt nem tapasztaltam.:)
Kka23-06-2013 23:35:37 // 139654
Az én kerekeimet is megvehetné már igazán valaki xD
theBanyai23-06-2013 23:27:22 // 139653
:D :D :D :D
GTPeti23-06-2013 22:05:22 // 139652
Na bakker... Kellett nekem a hupililát emlegetni. Oppa VW style...
theBanyai23-06-2013 20:56:36 // 139651
De ha gondolod a gumit megtartom és az árába átfújom neked pinkre :)
theBanyai23-06-2013 20:50:29 // 139650
Koszonom hasonlo keppen gondolom en is!
159 Indigo Gray 2.4 Monster23-06-2013 20:50:27 // 139649
2 hét múlva hoznak megint olaszból :D
Lambi15623-06-2013 20:48:15 // 139648
160 teljesen jó ár. Én 400eur-ért adtam el csak a felnit és nem volt polírozva sem meg gumi nélkül volt. Mondjuk ennek már 4éve, de 160at akkor is simán megér szerintem.
theBanyai23-06-2013 20:47:43 // 139647
Ja ha nincs is elado akkor 180 xxxD
Dévid23-06-2013 20:47:08 // 139646
Nekem is pörögnek a fogaskerekek a fejemben. :D
159 Indigo Gray 2.4 Monster23-06-2013 20:46:37 // 139645
Már nem kér 2 napja el adta. :)
Dévid23-06-2013 20:46:09 // 139644
Igen, néztem én is. :)
theBanyai23-06-2013 20:44:58 // 139643
160k korul gondoltam felgumizva.
De egyenlore meg csak bedobom a temat,mert porognek a fogaskerekek a fejemben.
Lehet valakinek elso latasra soknak tunhet,de jo allapotu gumik vannak rajta abszolute serulesmentes, ujrafenyezett/polirozott.
El kotya-vetyelni meg nincs ertelme.
Bar trencsik is 130at ker erte gumi nelkul es azon nincs polir....
De egyenlore meg csak bedobom a temat,mert porognek a fogaskerekek a fejemben.
Lehet valakinek elso latasra soknak tunhet,de jo allapotu gumik vannak rajta abszolute serulesmentes, ujrafenyezett/polirozott.
El kotya-vetyelni meg nincs ertelme.
Bar trencsik is 130at ker erte gumi nelkul es azon nincs polir....
Dévid23-06-2013 20:40:26 // 139642
Pink a szín hivatalos megnevezése.
GTPeti23-06-2013 20:37:40 // 139641
De légyszi majd ne fesd le őket hupililára!! Danke. :))
Dévid23-06-2013 20:33:25 // 139640
Mit jelent neked a nem aprópénz? :)
159 Indigo Gray 2.4 Monster23-06-2013 20:31:35 // 139639
Szerezd el a Gt felnim, és én szívesen meg veszem tőled a GTA-t :)
theBanyai23-06-2013 20:28:28 // 139638
Megfordult a fejembe a GTA felnik eladása, esetlegesen érdekelne valakit? Nem, nem aprópénzért, de nem is csillagászati áron!
padand23-06-2013 17:55:13 // 139637
Mondjuk ezek szerint az enyém még jó lehet, mert 90, +- 1-2 mm fokon áll, télen nyáron, csak most a 35 fokban, kemény emelkedőn, lassú tempóban ment föl a vízhőfok, de akkor is csak 1-2 percre, aztán visszaállt...de azért számolok vele, hogy kell majd :)
GTPeti23-06-2013 14:27:18 // 139636
Tapasztalatból mondom, hogy egy 1.9 8V nem nagyon megy 90°C fölé. Maximum 30 fokban, hosszú araszoláskor. Nálad sajnos ugyanúgy játszik, hogy a hűtő kb. 10 évet bír ki, utána elporladnak a lamellák -> nem hűt rendesen -> felmegy a hőfok. Itt kb. mindenkinél ez volt.
GTPeti23-06-2013 14:24:39 // 139635
Egy cartársé pont pár hónapja ment tönkre a féktisztítózás miatt. A hőmérsékletet egy külön "dióda tokozású" NTC méri, aminek letörhet az egyik lába. Ekkor mér hülyeséget. Szerencsére az NTC külön is cserélhető. Szóval ha újra mér a tied, az attól van, hogy most épp érintkezik a "kiszakadt" láb a kristállyal.
LacUS23-06-2013 13:43:13 // 139634
Köszi! Ez elég jó hír :)
Lambi15623-06-2013 13:33:30 // 139633
Sziasztok!
Az mitől van, hogy mióta beletettem a sportpakett óracsoportot, egyből világít ahogy ráadom a gyújtást? A régi csak akkor világított amikor a bajuszkapcsolót elfordítottam.
A másik jelenség meg már 1 jó ideje megvan: A klímavezérlő világításai nem működnek. Az izzók jók de mégsem világít. A vezérlőegységet cseréltem , a másikkal sem jó. Működik minden funkciója egyedül a világítás nem. Ebből az jön le hogy nem a vezérlőben van a hiba. Bajuszkapcsolót cseréljem esetleg vagy komplett kábelköteget. Van mindkettő csak időm nincs kiméregetni..
Az mitől van, hogy mióta beletettem a sportpakett óracsoportot, egyből világít ahogy ráadom a gyújtást? A régi csak akkor világított amikor a bajuszkapcsolót elfordítottam.
A másik jelenség meg már 1 jó ideje megvan: A klímavezérlő világításai nem működnek. Az izzók jók de mégsem világít. A vezérlőegységet cseréltem , a másikkal sem jó. Működik minden funkciója egyedül a világítás nem. Ebből az jön le hogy nem a vezérlőben van a hiba. Bajuszkapcsolót cseréljem esetleg vagy komplett kábelköteget. Van mindkettő csak időm nincs kiméregetni..
Jack23-06-2013 11:52:02 // 139632
Fékezett és ráfutófékes 1500kg a forgalmi szerint.
vespa verde23-06-2013 11:47:27 // 139631
Nem lett tőle baja, viszont kitisztult. Kiszedés előtt hibakódot adott, kiolvasásnál kiderült hogy sem a hőmérsékletet nem látja megfelelően (-45 fokot mutatott +23 fokos levegőnél) sem a levegőmennyiséget nem méri.
KIfújás után sem mérte a levegőmennyiséget (ezért is írtam hogy a cserét nem fogom megúszni) de +23 fokot mutatott így ez a része rendben van. Azóta is :)
KIfújás után sem mérte a levegőmennyiséget (ezért is írtam hogy a cserét nem fogom megúszni) de +23 fokot mutatott így ez a része rendben van. Azóta is :)
Peter3023-06-2013 10:47:19 // 139630
Köszi,megprobálom megbontani.
Tuningman23-06-2013 00:53:33 // 139629
Nincs fűtéscsap, ne is keresd:)
Lamellás a fűtésrendszer. A lamellákat motorok mozgatják. Valószínűleg nem működik a fűtés lamellát mozgató motor vagy eltört a műanyag mozgatókar ami a motort összeköti a lamellával.
Kesztyűtartót ki kell venni és akkor be tudsz nézni a középkonzol mögött lévő hűtő-fűtő egységre. 3 motor van és a legalsó a fűtésvezérlő. Ott keresd a hibát.
Lamellás a fűtésrendszer. A lamellákat motorok mozgatják. Valószínűleg nem működik a fűtés lamellát mozgató motor vagy eltört a műanyag mozgatókar ami a motort összeköti a lamellával.
Kesztyűtartót ki kell venni és akkor be tudsz nézni a középkonzol mögött lévő hűtő-fűtő egységre. 3 motor van és a legalsó a fűtésvezérlő. Ott keresd a hibát.
theBanyai22-06-2013 23:40:06 // 139628
Mikor felraktam a momokat akkor is mondta,hogy bele fog érni, add el, tekerd feljebb stb stb. :D Maradt ahol volt, és nem is ér bele. :P
ZOI22-06-2013 23:32:58 // 139626
Mer az kényelmesebb! :P
theBanyai22-06-2013 23:30:16 // 139625
Azt mondta fater,hogy az enyém biztos,hogy jól néz ki ,de neki inkább a terepjáró feelingű kéne :D
theBanyai22-06-2013 23:29:13 // 139624
Bizony,hogy az :P
ZOI22-06-2013 23:05:07 // 139623
Ni, az meg nem az én nózim? :)
theBanyai22-06-2013 22:21:20 // 139622
Az jó, az enyém is nagyon ritkán megy!
sparco22-06-2013 21:38:55 // 139621
Téli álmot szokott aludni a kicsike! :D
Mióta nálam van, havat nem látott!
Mióta nálam van, havat nem látott!
Peter3022-06-2013 21:33:47 // 139620
Szia
Mi az a fűtéscsap és hol találom? Sajna ezt minuszokba is eljátszota ablaklehúzásal korigáltam.
Mi az a fűtéscsap és hol találom? Sajna ezt minuszokba is eljátszota ablaklehúzásal korigáltam.
padand22-06-2013 21:25:15 // 139619
üdv,
amúgy mennyire mehet fel normálisan a vízhőfok?Dizel...
Nekem általában a 90-es vonalon áll, max néha megy fel pár percre a 90-es és a következő vonal (110?)közé félútig. (100)
Köszi
amúgy mennyire mehet fel normálisan a vízhőfok?Dizel...
Nekem általában a 90-es vonalon áll, max néha megy fel pár percre a 90-es és a következő vonal (110?)közé félútig. (100)
Köszi
theBanyai22-06-2013 21:06:11 // 139618
Akkor nem kell a selespeed télre? :DDD
sparco22-06-2013 20:49:14 // 139617
Őszinte leszek:
Nekem a Selespeed jobban bejött.... de kinek mi! :D Neked kell, hogy megfelelő legyen főként! :)
Nekem a Selespeed jobban bejött.... de kinek mi! :D Neked kell, hogy megfelelő legyen főként! :)
theBanyai22-06-2013 20:35:08 // 139616
nyesi22-06-2013 20:12:08 // 139615
Hát én a klímámmal nem lettem okosabb,hogy mi eresztene,vagy mi lehet a gebasz.
köszike
köszike
LacUS22-06-2013 19:10:39 // 139614
Az off-fal húzhatom nyugott szívvel mert a bérelt trailer kb 400Kg a 75 1235kg ami belefér az opel által húzható 1600kg, a baj az hogy a 156 ahogy utána olvastam és számoltam 1450kg húzhat, így sajnos nem opció, hacsak az ismerősöm nem úgy hív vissza hogy el tudja intézni 1600kg-ra egy 156-oson. Akkor bizony gyorsan búcsút intek a bmw-opel hibridnek :)
Zsolesz22-06-2013 18:49:06 // 139613
Ha nem kell sokat cibálni, nézd meg mennyiért lehet trélert bérelni, amit B-s jogsival lehet vezetni... Mégis elegánsabb mint off-al huzigálni :)
LacUS22-06-2013 18:34:03 // 139612
Hát azt nem,de van egy öreg mászókával belülről támogatott alfám ami olyan állapotban van,hogy magától nem mehet el A-ból B-bé, pedig még vastüdőt is kapott szegény pluszba és bár a jelen családi autóm alkalmas lenne a trailer hordozására azért nagyon szúrja a szemem hogy valami körbe zárt villám (pff, a villám itt max a kormányrángatásra jelentkező oldalirányú mozgásokra utalhat) emblémás puttonyos húzgálja. :) :)
sparco22-06-2013 18:23:28 // 139611
Szántani akarsz Vele, vagy mi? :D
LacUS22-06-2013 17:54:53 // 139610
Köszönöm, az SWnél szerintem egy 100kgval lehet több, de az sajnos kevés :(
sparco22-06-2013 17:29:44 // 139609
fékezett: 1300kg
fékezetlen: 500 kg
(ez Berlinánál van, nemtudom az SW eltér-e ettől)
fékezetlen: 500 kg
(ez Berlinánál van, nemtudom az SW eltér-e ettől)
LacUS22-06-2013 17:19:06 // 139608
Nekem elég a fékezetten vontatható adat O. kód alatt van a forgalmiban.
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.
Online members
3
Guests3
864
Forum
Recent topics
- Oldtimer and youngtimer
- 156
- AlfaCity
- International Alfa Rome...
- 159
- Chat
- Boxer fanatics
- 147
- Polish Alfisti
- Českí Alfisti
Poll
- What kind of chatrooms do you prefer?
- When will Alfa return in your opinion to the US?
- How did you find AlfaAmore.com?

