Forum >> Zenebutik

NaTo30-08-2008 11:27:17 // 13020
Ystuc érdekes kis fickó vagy te. Tegnap mikor sok boldogságot kívántam és türelmet a házas éveidhez, mosolyogva fogadtad, most meg lehúzod az Alfa Amore című számUNKAT, mert van benne egy sípos szó... Az általad belinkelt HŐSÖK-nek is van pár érdekes zenéje, a tagjairól már nem is beszélve. Elég ha meghallgatod a Hősök - Szopjá! című remekművet. Ne is haragudj barátom, de én valahogy az irigység hangjait vélem felfedezni az írásodból, talán pont azért, mert a fent nevezett zenénkben "csak" szövegíróként volt részed. Az általad felvett rap szövegek megvannak nekem azóta is, ha gondolod berakhatjuk a zenébe, lecseréljük az enyémeket vele, aztán meghallgatjuk. Az a zenekritikus nem véletlenül tanácsolta, hogy a te felvételeidet esetleg mással kellene újracsinálni.
Egyébként miért nem csinálsz már valamit? Ne csak kritizálj, csinálj is valamit, írj meg egy alapot, csináld meg hozzá a szöveged, csináld meg a felvételt, rakd össze, keverd ki, mastereld, és ha megüti a mércét, tutira te is felkerülsz a főoldalra, és mások is lefogják tölteni a zenéd. Persze arra készülj föl, hogy lesz, akiknek nem fog tetszeni ezért vagy azért. Ez egy ilyen világ, nem tudsz olyat csinálni, ami mindenkinek tetszik. Nekem sosem volt célom az ilyesmi. Én saját magunknak, a barátaimnak, és egy rétegnek írom a zeném, akik itt elég szép számmal előfordulnak. Véleményem szerint attól, hogy vannak benne "csúnya" szavak - amiket már az oviban is kötőszavak formájában használnak a gyerekek - még ugyanúgy létjogosult, mint egy lágyabb szöveg. Az én szövegeim nem lágyak, ez van. Nem kultúrát akarok teremteni, azt meghagyom neked, én csak elmondom ami bennem van. Vannak akik tudnak ezzel azonosulni. Ha Te nem tudsz, az nem az én hibám.
Úgyhogy ragadj mikrofont,
indítsd a Reasont,
mondd, hogy mi bánt,
aztán mutasd az irányt!
én megyek utánad,
ha jó lesz a szöveged,
de ha szar lesz,
lehúzlak és beszopod a löveget!
mer' én onnan jövök,
ahol a legnagyobb királyok
ülnek a trónon,
Hip-Hop-ot csinálok,
Lököm a szöveget,
leszarom ha hibázok,
mer' nem az én gondom
ha lyukas a kondom!
Fogom a papirt,
fogom a tollat,
itt van a fejemben
az összes mondat.
ez az én zeném,
egyétek vegyétek,
nem a külföldi szart
nyomatom belétek!
Magyar Hip-Hop-ot,
magyar Rappet,
Belga is megmondta,
hogy ez kell Nektek!
Én is érzem,
és Te is tudod:
ha nem indulsz MOST el Ystikém
lekésed a buszod!
baszod...
Tackry30-08-2008 10:42:42 // 13019
Nekem meg a páromnak nagyon tetszett, többször is meghallgattuk egymás után.:) Tudni kell a helyén kezelni az ilyen zenéket is, és szerintem elfér ez is itt.:)
Tackry30-08-2008 10:40:12 // 13018
Öregnek öreg vagy...:PPP
Mirkó30-08-2008 09:40:26 // 13017
Egyet értek Ystuc-al! Végre valaki aki hasonlóan gondolkozik mint én! És nem az "árral szemben" halad.
AlfaSignora30-08-2008 08:02:19 // 13016
Férjemnek : AR7533-nak NAGYON SOK BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!

Komár Laci: Ó egy Alfa Rómeó.....
ystuc30-08-2008 07:48:27 // 13015
Műfajában... Hmm... És mi a műfaja...? :-)

Gyerekkorom óta a hip hop a kedvencem, imádom a szövegeket, a zenét, a ritmust. Nos igen, a káromkodás valamilyen része, bár nem feltétlenül alap. Nekem sem hiányzik, ha nincs, sőt, örülök neki, ha anélkül ellehet mondani mindent. Mikor tavaly készült az Alfa Amore rap, volt vitánk NaTo-val, mert a durvaságot én kiakartam hagyni belőle, egy szó kisípolva mégis benne maradt. Őszintén szólva, ennek nem örülök...
Az újabb számokhoz már nincs közöm. És őszintén szólva tudnék változtatni rajta, lenne ötletem, de mint írtam, nem az én alkotásom. NaTo-éknak így jön be, de a főoldalon reklámozást én sem értem.
Nekem a hip hop tényleg elég erősen életem része volt, volt együttes, írtam a szövegeket, stb... Sajnos az, amit az emberek a médián keresztül kapnak, az nem az, ami valójában bemutatja ezt a zenét. Mikor azt hallom, hogy az LL Junior a rapper a nagyközönség előtt, meg a Győzike, igencsak hányingerem támad. Ezek az emberek olyan messze vannak a rap-től, mint Baumgartner Zsolti a kockás zászlótól. A Gangxsta Zolee féle primitívségről, vagy az Animal Cannibals féle vicces valamiről pedig megintcsak nem lehet megítélni ezt az egészet...
Ha van rá igény, mutatok olyat, aminek van értelme, de nem annyira, vagy csak bizonyos körökben ismert. Amúgy nem szeretnék untatni senkit ezzel, eddig sem linkeltem be ilyeneket. Ha viszont valaki nyitott a dologra, akkor hallgassa meg ezeket. Egy-két káromkodás becsúszik néha, de nem erre van építve az egész. És érdemes a sorokat figyelni, mert van mondanivalójuk.

Anonim MC: Jövőkép

Mc Gőz: Neked ez így teccik?

Hősök: Mindörökké

Rhyme Project: Földalatti beatek

Köszönöm a figyelmet. :-)
Zsolt15530-08-2008 03:34:30 // 13013
GT Ɨ|ѯ29-08-2008 17:45:04 // 13010
TRIUMPH - Magic Power [1987]
GT Ɨ|ѯ29-08-2008 17:43:37 // 13009
Zsolt15529-08-2008 10:27:18 // 13008
Puszi Boyci neked is! :-)))

Akkor, Vár ránk a nyár
NaTo29-08-2008 10:21:04 // 13007
megvan :)
boyci29-08-2008 10:15:47 // 13006
Pussszi Zsolááám :)) akkor ma maradjon csak a hálidéj :))
tipoatti29-08-2008 09:43:55 // 13005
kis segítség: "anvilofsound" itt keresd. :)
tipoatti29-08-2008 09:41:37 // 13004
Barátom húzta le valahonnan, egyetlen hibája van, egy női hang közli időről időre, hogy: "promotional copy"... :)
NaTo29-08-2008 09:33:33 // 13003
AZ Involver első részét találtam eddig csak.
tipoatti29-08-2008 09:04:37 // 13001
Ha valaki szereti a nagyon igényes elektronikus progresszív zenét, feltétlen szerezze meg Sasha: Involver2 anyagát. Szenzációs, nálam az uccsó 10 év legjobb anyaga.
NaTo29-08-2008 09:03:07 // 13000
Sajnos Mike. Tudod, nem kötelező hallgatni. Én se hallgatok Tokyo Hotelt, mert nem tetszik. Ettől még sok mindenkinek bejöhet az a zene, ami csak annyit jelent, hogy van rá igény. Amire meg igény van, az jó. :)
Ma annyira logikus vagyok...
tipoatti29-08-2008 09:02:25 // 12999
EZ a legjobb, gratula!!! :)
boyci29-08-2008 07:52:38 // 12996
GT Ɨ|ѯ29-08-2008 07:36:49 // 12994
akkor kérünk,1 kis muzsikát:.-))
boyci29-08-2008 07:35:20 // 12993
SZASZA , GT! :))

...nem tudtam kihagyni, nna :))
Xixo28-08-2008 23:36:40 // 12992
Én csak a reklámozást nem értem. Az Alfa rap az ok, az ide való, jópofa stb.
De ez hogy kerül a főoldalra??
És ha ez neked is feltűnt, akkor már nem csak a szövegileg egyetnemértőknek van baja ezzel. Szar lenne más autósfórumokon azt olvasni, hogy "ezt hallgassátok meg, ilyenek az Alfások"...
Xixo28-08-2008 23:32:58 // 12991
Már itt is ez megy??? :((((
GT Ɨ|ѯ28-08-2008 22:15:25 // 12990
nem,csak Thaiföldről megvettem Szaszának az ebay-en:-))
szasza(SW)28-08-2008 21:28:46 // 12989
Nem csak munkát adott a postásnak:)Nekem meg örömet mert már tíz éve hajtottam ezt a lemezt,de most megvan igaz az USA-ból:)
boyci28-08-2008 21:17:38 // 12988
GT postás???? :)))
Mike.28-08-2008 18:38:05 // 12987
Sajnos, hogy ez van.
szasza(SW)28-08-2008 17:37:56 // 12986
Ma jött a postás:)
Köszi GT!!!!!
Az egyik legjobb,ha nem a legjobb DuranDuran Dvd.
Zsolt15528-08-2008 17:07:16 // 12985
Zsolt15528-08-2008 17:04:33 // 12984
boyci28-08-2008 16:07:41 // 12983
Akkor HAJRÁ ZŐDSKODA!!!!!!!

vagy feribácsi"????? :)))
NaTo28-08-2008 16:05:55 // 12982
Jogos! Elnézést Feribácsitól! :)
Alfa Amore28-08-2008 15:57:23 // 12981
Az egy dolog hogy a kritika se a legkifinomultabb volt, de ettől függetlenül a politikát kérjük mellőzni. Igen, az ilyet is.
NaTo28-08-2008 15:48:11 // 12980
Köszi a véleményt! Ez van... :)
Marty28-08-2008 15:45:51 // 12979
Hallgatnám én, de itt bent lecserélték a monitorom.... azóta csak kép van... hang óne:((( Majd otthon bepótolom:)))
Gyöki28-08-2008 15:38:11 // 12978
Angyal Rita28-08-2008 15:35:47 // 12977
Lassan indulnom kell, szia mindenkinek!

Köszönöm a szép zenéket! Puszi csajok és fiúk!
Mike.28-08-2008 15:35:43 // 12976
Nem vesztettél vele sokat. :-))
Hallgasad inkább amit Rita belinkelt. :-)
Marty28-08-2008 15:34:23 // 12975
Ja, az más!:P Mondom én még nem hallottam....
Mike.28-08-2008 15:33:18 // 12974
Én hallgattam. Nagy dolog belesípolni a "faszomba". Így épp egy betűnyit kisípol és ugyan úgy lehet érteni.
Ádi_390028-08-2008 15:30:43 // 12973
Amiket kérdezel, az itt off lenne. Röviden annyit: azt kapják el, aki gyorsan megy. Az meg vállalja, oszt kész.

Ami a zenét illeti, én nem tudok írni, se jobbat, se rosszabbat.
Mondom, hipp-hopp-ban elmegy ez a hang és szöveg is, hallgassa akinek ez örömet okoz. Szerintem egy autós közösségi oldal nyilvános főoldalára kitenni hülyeség.
Mike.28-08-2008 15:29:04 // 12972
Utána már olvastam. :-)
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.