Forum >> Alfa tuning
LacUS15-04-2014 19:52:50 // 24407
Ha kuplungról és teljesítményről van szó Szabi barátomat ajánlom Járműmechanika
[k i z z o]15-04-2014 19:40:48 // 24406
Igen, több tárcsás kuplungok, AP Racing, Tilton, Sachs. A kevlár, és egyéb egzotikus anyagból készült kuplungtárcsák nem utcára valók, és mindenképp kompromisszummal jár a használatuk. A te erőátviteli rendszered nem nagyon díjazza az ilyen hirtelen direkt kapcsolatot, jobb egy biztos kapcsolat, amely fokozatosan kapcsolható össze.
Alfa GT-Csaba15-04-2014 19:36:44 // 24405
Elvileg a kevlár tárcsa,én is azon agyalok hogy elviszek egy bontott kuplung tárcsát és rakatok rá kevlár bevonatot,mert a kuplungom nem fogja birni ezt a kicsivel több nyomatékot amit kapott !
'''''15-04-2014 19:30:05 // 24404
Akkor inkább máshogy kérdezem: Van olyan megoldás aminél nem érezhető változás de a kuplung többet bír?
Alfa GT-Csaba15-04-2014 19:18:57 // 24403
Szerintem inkább kevlárt kell bele rakni,azt irják róla +100Nm-rel többet bír mint a gyári ferodolos
LacUS15-04-2014 19:16:03 // 24402
Van.Nem igazán csúsztatható, dugóban különösen élvezetes, de ugyebár nem utcai használatra találták ki.
'''''15-04-2014 19:14:21 // 24401
Használ közületek valaki szinter kuplungot?Van valami negatív hatása (kényelmi szempontból)?
Föckös15-04-2014 06:08:41 // 24400
mert 4 hengeres. ezek a mennyiségek hengerenként számolandóak.
Alfa GT-Csaba14-04-2014 20:20:05 // 24399
Gt 65 gyárilag
Föckös14-04-2014 20:17:04 // 24398
naná, 59 az ori, füstmentesen elég szép növekmény ez ;-)
Alfa GT-Csaba14-04-2014 19:45:16 // 24397
Elég az!!
Föckös14-04-2014 19:34:54 // 24396
gyááá akkor én hol vagyok 85 füstmentes köbmilliméterrel? ;-)
ÖT hengerből!
megy is rendesen, de erre egyik "mentorom" csak azt mondaná: JAJA, JAJA ;-)
ÖT hengerből!
megy is rendesen, de erre egyik "mentorom" csak azt mondaná: JAJA, JAJA ;-)
Manky95614-04-2014 17:03:58 // 24395
Lehet akár 180is :) csak padon derülne ki.
Cacho14-04-2014 16:50:11 // 24394
Értem. Biztos jó lett, ne érts félre, csak furcsa volt, hogy pont 188 le, nemmondjuk 185 vagy 190 :)
Manky95614-04-2014 13:00:39 // 24393
4000nél kap 80mm3.
Manky95614-04-2014 12:07:05 // 24392
Padon nem voltunk , menet közbeni diag és üzemanyag alapján számoltunk , most kap 3000fordulaton neki 87,5mm3 ami elég 390nm-re. És 4000fordulaton kb 185 ló(a gyárilag 180 lovas ttid saab 74mm3-t használ 4000-nél). Ezek csak számok tudom általában mindent így számolok. Abban igazad van ,hogy pad mondaná meg, érzésre nagyon jó lett, szerintem tudja ezt.
Cacho14-04-2014 10:59:33 // 24391
Voltatok vele fékpadon is, hogy ilyen pontosak az adatok?
Dévid13-04-2014 22:31:16 // 24390
Lehet a kormányom és a váltógombom elküldöm felújításra. :)
Hardy13-04-2014 16:54:14 // 24388
Ez 156 ra van az Alfisti.net ről lehet rendelni.
vm13-04-2014 16:32:28 // 24387
És van az a pénz... ;-)
ystuc13-04-2014 16:29:59 // 24386
Ha vannak pontos méretek, akkor le is tudod gyártatni magadnak. Nekem is így készült, bár nekem nem voltak méretek, több próbálkozás is volt, míg meglett a tökéletes forma.
Alfa GT-Csaba13-04-2014 15:41:20 // 24385
közel 40 le-vel erősebb a gyáritól és 85 Nm-rel és sokkal jobban lép mint eddig!
'''''13-04-2014 14:43:49 // 24384
Ez a progi jobban tetszik? Erősebb is lett vagy csak a karakterisztikát változtatta?
Shadin13-04-2014 14:37:35 // 24383
Ilyen konzolt honnan lehet szerválni? Mondjuk ATE-s 159-re 330-as Brembo nyergekhez?
Hardy13-04-2014 13:32:30 // 24382
159 Indigo Gray 2.4 Monster13-04-2014 13:30:04 // 24381
És bizonyított :)
Alfa GT-Csaba13-04-2014 13:05:41 // 24380
Igen :-)! Kollár Szabi ,de egy ideje rángatott a kocsim ha oda léptem neki 3000 fölött,de hiba kód nem volt!Minden végig lett tisztitva ,le lett szedve a Szabi féle progi is ,és a legvégén kiderült hogy nyomás szabályzóm szivatott !Most hogy kiderült ,és sokat beszéltem Mankyval is ,úgy döntöttem próbára teszem a tudását :-).
'''''13-04-2014 12:34:51 // 24379
Neked már írta más is a jól emlékszem?
Alfa GT-Csaba13-04-2014 10:01:45 // 24378
Ha ugyan azt kapod értékekben mint az enyém akkor egészen biztosan fogja birni!Folyamatosan húz mind egy mozdony ,és nem fogy el,de a lényeg hogy füst sincs mögöttem
mizooo13-04-2014 09:58:02 // 24377
Jól hangzik! :) Nekem alap progival is csúszott és 217000 van benne, most lett komplett kuplung cserélve, remélem bírni fogja.
Alfa GT-Csaba13-04-2014 09:47:02 // 24376
Egyszer csúszott meg 5 be amikor hirtelen padlóig nyomtam neki,de ezt betudom azzal hogy legalább 220ezer van a kocsimba és gyári minden!!éve a boxal folyamatosan megcsúszott,aztán azt kivettem belőle.És a max nyomaték nem 2000-nél van hanem 3000-nél igy kuplungkímélősebb!
mizooo13-04-2014 09:37:41 // 24375
Én is manky-val szeretném megíratni, ezek szerint már nem 1 EDC16-ment át a kezén, várom a tapasztalatokat. Kuplungot meg tudtad csúsztatni a progival? 5-6 ban parkettán nem csúszik? :D
Alfa GT-Csaba13-04-2014 09:06:53 // 24374
Találkoztuk Fehérváron ,persze az egy kis plusz felajánlással járt mert Manky nagyon messze lakik,de megérte!
'''''13-04-2014 08:16:14 // 24373
Hol csináltátok?Nála?
Dévid12-04-2014 22:36:55 // 24372
Nem vagyok a konzolos megoldás híve. Lehet túllihegem a dolgot, de ismerve a szerencsémet, jobb a gyári megoldás, még ha nehéz is találni olyat.
Dévid12-04-2014 22:32:58 // 24371
Azt, hogy szép, és jól fogyaszt, azt aláírom. A megy is részében viszont nem vagyunk egy véleményen. Jó, lehet beérem majd valamikor egy diesel autóval is, de míg fiatal vagyok, és facér, addig egy erős benzines a vágyam.
Alfa GT-Csaba12-04-2014 20:51:44 // 24370
Szia.Igen sikerült,188 paci és 390Nm lett a GT ,Nagyon jó lett ,nyugodt szívvel tudom ajánlani Manky cartársat :-)
Szabeee12-04-2014 20:44:45 // 24369
Amúgy én is 166 v6 nyergeket raknék fel, legalabb egy problémával kevesebb. Konzolt konnyebb gyártani, mint gta csonkallvanyt talalni...
'''''12-04-2014 20:24:28 // 24368
Sikerült átírni a progit?Nem kaptunk beszámolót!
'''''12-04-2014 20:22:10 // 24367
Nagyot! :-) Írj Manky-nak és elmondja pontosan mennyit.
Gabiami12-04-2014 20:13:45 // 24366
156-os 1.9 16v jtd mjet-es modellnél nagyot dobna a chiptuning??? Esetleg tapasztalatok??
ystuc12-04-2014 19:01:35 // 24365
A GTA nyereg konzollal sem fér el, ott csonkállványt is cserélni kell. Tapasztalat. A 166-os 4 dugattyús nagy fék fér el konzollal, nekem is ilyen van.
mreni12-04-2014 16:07:08 // 24364
brembo nyereg pedig van kb minden sarkon,nem rég hirdettek egy párat 40ért szakadt porvédővel.
mreni12-04-2014 16:06:07 // 24363
miért kéne első futóművet cserélned?
Tudtommal Szabi-nak is és jópár embernek konzollal van felrakva ami hibátlan megoldás,nekem is így volt a 145-ön.
Tudtommal Szabi-nak is és jópár embernek konzollal van felrakva ami hibátlan megoldás,nekem is így volt a 145-ön.
GTPeti12-04-2014 15:59:59 // 24362
Pedig egy 2.4-es 159 TI nem egy rossz dolog... Szép is, megy is és jól fogyaszt.
Dévid12-04-2014 15:42:57 // 24361
Ez tény. Egy GTA még akár nekem is jól jönne. Nagyon nincs már semmilyen olyan Alfa amire cserélhetném a mostanit, így OFF gépeket nézegetek én is.
.......................12-04-2014 15:08:24 // 24360
Az a felni odabasz
Szabeee12-04-2014 15:02:34 // 24359
Szlovák oldalon talaltam 1200€-ért eladó 156 GTA SW-t, Mindene megvolt a motorján kivul. Lényegében a motor is megvolt, csak darabokban a csomagtartóban. Ha akkor lett volna nálam annyi penz, gondolkodás nélkül megveszem. Valahol csak az üléseket annyiért kinaltak...
Dévid12-04-2014 14:43:01 // 24358
Nagyobb tárcsákat, négydugós Brembo nyergekkel, de ugye ahhoz első futóművet kell cserélnem majd, viszont bontva elég ritka amin az van.
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.
Online members
2
Guests2
647
Forum
Recent topics
- Oldtimer and youngtimer
- 156
- AlfaCity
- International Alfa Rome...
- 159
- Chat
- Boxer fanatics
- 147
- Polish Alfisti
- Českí Alfisti
Poll
- What kind of chatrooms do you prefer?
- When will Alfa return in your opinion to the US?
- How did you find AlfaAmore.com?

