Forum >> 75-90
pityke12-12-2012 01:16:44 // 33231
Üdv! Alfa 75 régi km-orát keresek valakinek amiben sárga kis ledek jelzik azthiszem a fogyasztást.ha valakinek van jelezzen.köszi ...
Marek11-12-2012 23:39:23 // 33230
ELKELT, ne írjatok többen! :)
Marek03-12-2012 21:48:10 // 33229
Van egy hibátlan Alfa 75 V6 Milano papírosom, 2.5 V6!
18 éve egy tulaj nevén, magyarországi, autó !
4 éve folyamatosan idéglenesen ki van vonva a forgalomból, semmilyen büntetés sincs rajat, az autó szétrohadt sajnos... :(((
Megvannak a kivonási igazolások, a forgalmi, a törzskönyv!!!!, 2 rendszámtábla, típustábla!
Teljesen rendezett, még bármit lehet építeni belőle. Korrekt adásvételivel, meg persze némi kp-ért vihető!
Érdeklődni csak mailben!
marekka@freemail.hu
18 éve egy tulaj nevén, magyarországi, autó !
4 éve folyamatosan idéglenesen ki van vonva a forgalomból, semmilyen büntetés sincs rajat, az autó szétrohadt sajnos... :(((
Megvannak a kivonási igazolások, a forgalmi, a törzskönyv!!!!, 2 rendszámtábla, típustábla!
Teljesen rendezett, még bármit lehet építeni belőle. Korrekt adásvételivel, meg persze némi kp-ért vihető!
Érdeklődni csak mailben!
marekka@freemail.hu
LacUS22-11-2012 16:41:06 // 33228
Jövő héten leszek újra Pesten, megcsörgetlek mikor tudunk ütközni :)
Marek22-11-2012 13:39:07 // 33227
Ja, az lett volna a jó, felújított autóba, új műszerfal..., de azért hozd el, úgyis szeretnél ezt-azt ha jól emlékszem! :)
LacUS22-11-2012 13:24:15 // 33226
Marek ez komoly? Ilyet keresel? Ha komoly nekem van egy, igaz nem új :)
Marek22-11-2012 12:37:52 // 33225
Mire felhívtam elvitték... :(
Marek22-11-2012 12:37:18 // 33224
Szia!
Köszi, pont ilyet kerestem, ilyen műszeregységet! :)
Köszi, pont ilyet kerestem, ilyen műszeregységet! :)
Hari21-11-2012 06:55:58 // 33223
Szedtem már szét ilyen üléseket - (meg másmilyet is!) - volt aminek még a vázát is átalakítottuk! (teljesen "kagyló" ülés lett!) Az alap "bélést" hab-poliuretánból a külső réteg szivacs. (max. 1 cm)
...ha érdekel nézd meg. Eurofoam
Majd rakok fel fotókat a munkafolyamatról is, meg a végeredményről is! :)
...ha érdekel nézd meg. Eurofoam
Majd rakok fel fotókat a munkafolyamatról is, meg a végeredményről is! :)
[k i z z o]21-11-2012 00:14:21 // 33222
Úgy legyen:) Ez azért nem olyan egyszerű:) Ezek az ülések nem héj alapúak, hanem szivacs adja meg a formatervet, nem elég, ha a vasat bebugyolálod.
Vagy a konkrét forma kifaragásán gondolkodsz + egy védőhuzat?
Vagy a konkrét forma kifaragásán gondolkodsz + egy védőhuzat?
Hari20-11-2012 21:39:18 // 33221
Milyen szivacs ??? ... az megy a kukába! :) ... kicsit keményebb lesz, de azért nem fapados!!! :)
(A komplett szivacs bélés cserélve lesz! Valami sokkal tartósabb anyagra.)
(A komplett szivacs bélés cserélve lesz! Valami sokkal tartósabb anyagra.)
[k i z z o]20-11-2012 18:00:14 // 33220
Mivel a szivacs odavan majd mindegyikben a huzat nem sokat ér.
Hari20-11-2012 08:51:40 // 33219
Szeva mindenkinek!
Nem is tudom pontosan (... de azt hiszem másokat is érdekelhet! ... mármint az üléshuzat!)
(Mint köztudott!) A 75-ösökben az ülés nem igazán nevezhető tartósnak. Persze tudom az idő! A csüngő tetőkárpit. ... a sikítófrász kerülget amikor meglátom!
Találtam egy céget akik profi üléshuzatot gyártanak. A MAD -rol van szó! Nem mondom, hogy nagyon olcsók, de a fotók alapján szépnek mondható a munkájuk! Ha valakinek van bármilyen infója, ne tartsa vissza! ... esetleg valakinek van még valami címe? ... persze az sem lenne hátrány, ha kicsit közelebb lenne! :)
Nem is tudom pontosan (... de azt hiszem másokat is érdekelhet! ... mármint az üléshuzat!)
(Mint köztudott!) A 75-ösökben az ülés nem igazán nevezhető tartósnak. Persze tudom az idő! A csüngő tetőkárpit. ... a sikítófrász kerülget amikor meglátom!
Találtam egy céget akik profi üléshuzatot gyártanak. A MAD -rol van szó! Nem mondom, hogy nagyon olcsók, de a fotók alapján szépnek mondható a munkájuk! Ha valakinek van bármilyen infója, ne tartsa vissza! ... esetleg valakinek van még valami címe? ... persze az sem lenne hátrány, ha kicsit közelebb lenne! :)
Csaba19-11-2012 21:55:20 // 33218
Gondolom dízelbe nem jó, pedig a zöld tartományt kiadná.
Gery8319-11-2012 21:00:21 // 33217
Marek07-11-2012 12:32:16 // 33216
Kiadó garázs hely tárolásra autó és motor számára!
Budapesten a Lágymányosi hídtól 5 percre, kamerával és 0-24 szolgálattal őrzött helyen kiadó még pár hely, autó vagy motor tárolás céljából! Zárt, száraz hely, napfénytől, és természeti hatásoktól mentes közegben!
Az én Alfáim közvetlen társaságában! :)
hosszabb távra leállítani kívánt járművek számára ideáli!
Ár: Alfásoknak 6000 Ft/hó, mindenki másnak 10.000 / hó
Érd:
Nálam 06306207131
Budapesten a Lágymányosi hídtól 5 percre, kamerával és 0-24 szolgálattal őrzött helyen kiadó még pár hely, autó vagy motor tárolás céljából! Zárt, száraz hely, napfénytől, és természeti hatásoktól mentes közegben!
Az én Alfáim közvetlen társaságában! :)
hosszabb távra leállítani kívánt járművek számára ideáli!
Ár: Alfásoknak 6000 Ft/hó, mindenki másnak 10.000 / hó
Érd:
Nálam 06306207131
Marek05-11-2012 22:05:49 // 33215
Találtam pár dolgot költözködés közben!
- Vadi új Brembo féktárcsák, új tőcsavarokkal, 4 csavaroshoz előre!
Van mindkét méretben ( 250, 264) 2-2 pár!) 12.000/ pár
- Gyári fékbetét garnitúra előre nagyfékesekhez ( 4 garnitúra van ) 4500/garnitúra
Ha valakit érdekel, megtalál!
:)
- Vadi új Brembo féktárcsák, új tőcsavarokkal, 4 csavaroshoz előre!
Van mindkét méretben ( 250, 264) 2-2 pár!) 12.000/ pár
- Gyári fékbetét garnitúra előre nagyfékesekhez ( 4 garnitúra van ) 4500/garnitúra
Ha valakit érdekel, megtalál!
:)
LacUS05-11-2012 18:54:33 // 33214
Hát a peros brembo nem nagy meló, csak költséges.:) A sima V6 brembo viszont simán átrakható.
Kisbubi05-11-2012 15:11:24 // 33213
Átalakítás nélkül sztem semmilyent. Amugy a 75TS v V6 a legegyszerübb átrakni a kisfékesre.
Dags05-11-2012 15:03:39 // 33212
Sziasztok
Milyen nagy féket lehet előre felszerelni 75-re átalakítás nélkül?Esetleg eladó van valakinek??
Milyen nagy féket lehet előre felszerelni 75-re átalakítás nélkül?Esetleg eladó van valakinek??
Atesz7705-11-2012 11:27:39 // 33211
Ez pontosan így van!
Gábor(figi75)05-11-2012 11:14:34 // 33210
Gábor(figi75)05-11-2012 11:14:08 // 33209
Captain Zetor (a.k.a. Petya75)05-11-2012 10:50:04 // 33208
Mondjuk Laci példája szélsőséges eset, ő sajnos nagyon alászaladt ennek a 75-ös Alfa témának. Tróger tulajtól vette a kocsit, rengeteg kókányolással és eltitkolt hibával.
Egy megkímélt, kókánymentes 75-össel jóval kevesebb gond és meló van.
Egy megkímélt, kókánymentes 75-össel jóval kevesebb gond és meló van.
Settantacinque04-11-2012 23:05:52 // 33207
Kőkemény archív felvétel '92-ből háromliteres 75-ökkel: Jolly Club Alfa Romeo CET 1992 - Circuito Albacete
[k i z z o]03-11-2012 18:59:48 // 33206
http://www.looniticz.com/wheelz/zender_17/index.html
http://mini.org.pl/forum/viewtopic.php?t=9417&sid=9b3b52ee326e8a15d9669832058fa5a2
http://www.arclub.cz/schanim-zender-milano-17palc-4x98-t88223.html
http://mini.org.pl/forum/viewtopic.php?t=9417&sid=9b3b52ee326e8a15d9669832058fa5a2
http://www.arclub.cz/schanim-zender-milano-17palc-4x98-t88223.html
afri03-11-2012 17:00:19 // 33205
okés, továbbítottam neki .. a blogodat is! :-D
quasimoto03-11-2012 16:53:50 // 33204
El kell adni oket valsag aron :))))
Captain Zetor (a.k.a. Petya75)03-11-2012 13:46:57 // 33203
Amikor ezek a felnik kerülnek szóba, mindig szívom a fogam, hogy faszé' kellett nekem kisfékes Alfa. A legtöbb szép felnit ott bukom be, hogy ötcsavaros, az enyém meg 4x98-as. Persze egy jó kis Ronal A1-ből, vagy Zender Sportból biztos ki lehet fogni négylikast is, de ritka, mint a fehér Zorró.
Captain Zetor (a.k.a. Petya75)03-11-2012 13:39:19 // 33202
Mondjuk ha jól tudom, akkor a Mergáé baromi drága, szóval a legtöbb kombit átkókányolják a négyajtósokhoz való hagyományos rugóstagokkal. Ellenben a bontott vagy utángyártott Citroen rugóstagokkal talán lehetne kezdeni valamit. A BX vagy Xantia motyók azok nem lehetnek annyira durvák árban...
Wickey02-11-2012 22:47:13 // 33201
a zender milano leszíhat bőnyállal, nemmegy rá a 305mm-es féknyergekre. Boldog voltam amikor kiderült. :-P
Hari01-11-2012 20:01:04 // 33200
Igen jól emlékszel a Mergáknak is van ilyen és levegős!
Captain Zetor (a.k.a. Petya75)01-11-2012 18:34:48 // 33199
A kombi Mergáknak (legalábbis a W123-as és W124-es szériának) gyárilag szintszabályzós volt a hátsó futóműve, de hogy légrugós volt, vagy hidrós, azt igazából a rosseb se tudja.
A 0,8 bar-os rendszernyomás egy segédrugóhoz szerintem ideális. A kamion-fülkelégrugók átlag üzemi nyomása olyan 4-6 bar, de ott egyre jut annyi súly, mint a 75-ös egész össztömege. :)
A 0,8 bar-os rendszernyomás egy segédrugóhoz szerintem ideális. A kamion-fülkelégrugók átlag üzemi nyomása olyan 4-6 bar, de ott egyre jut annyi súly, mint a 75-ös egész össztömege. :)
Hari31-10-2012 23:34:27 // 33198
Na ja! Valami olyasmiben! :) Ara emlékszem, hogy a kis csövecskék voltak szokatlanok (elsőre) .... aztán az ára volt mellbevágó a 2 csillapítónak! :I
Tocsa31-10-2012 23:27:40 // 33197
HI ! Az a Lotus omegában volt tutira mert javítottam is egy srácnak a vezérlő részét. :)
Hari31-10-2012 08:06:51 // 33196
... esetleg!
Ha jól emlékszem! Az Opel Omega kombiban találkoztam olyan lengéscsillapítóval amire gyárilag volt ráépítve egy kis légrugó. Nagyon vékony (olyan 3 mm -es ) müanyag csövel volt összekötve a 2 csillapító és a csomagtartóban volt egy kis kompresszor, azzal lehetett szabályozni a h, magasságot.
- De volt már olyan lengéscsillapító is a kezemben amit a saját kis 75 kilómmal nem tudtam összenyomni!!! (Meg se mozdult, hiába ugráltam rajta! :) ... de a Bandi komám 100 ... egynéhány kilója alatt úgy működött mint a kis angyal!)
- ... vagy ha a "pénz nem számít!" akkor a következő lehetőség:

Ha jól emlékszem! Az Opel Omega kombiban találkoztam olyan lengéscsillapítóval amire gyárilag volt ráépítve egy kis légrugó. Nagyon vékony (olyan 3 mm -es ) müanyag csövel volt összekötve a 2 csillapító és a csomagtartóban volt egy kis kompresszor, azzal lehetett szabályozni a h, magasságot.
- De volt már olyan lengéscsillapító is a kezemben amit a saját kis 75 kilómmal nem tudtam összenyomni!!! (Meg se mozdult, hiába ugráltam rajta! :) ... de a Bandi komám 100 ... egynéhány kilója alatt úgy működött mint a kis angyal!)
- ... vagy ha a "pénz nem számít!" akkor a következő lehetőség:

Gery8331-10-2012 07:53:29 // 33195
Sziasztok!
Ilyen rugóba tehetőt a mai napig is gyártanak asszem a 16-dik kerületben. Típusspecifikus, szóval utána kell kérdezni. Anno én a Q4-be akartam csináltatni, valahogy 20e/pár lett volna.
http://www.szakkatalogus.hu/infok/Air_Spring_Kft-591291
Ilyen rugóba tehetőt a mai napig is gyártanak asszem a 16-dik kerületben. Típusspecifikus, szóval utána kell kérdezni. Anno én a Q4-be akartam csináltatni, valahogy 20e/pár lett volna.
http://www.szakkatalogus.hu/infok/Air_Spring_Kft-591291
Hari31-10-2012 07:34:07 // 33194
Na igen! .... "speciel" ezt én nem így képzeltem el, de ezt is meg lehet valósítani!
Annak idején a Taurus gyártott Ladához a hátsó rugóba való - egyébként ezt a technikát a '70-es években láttam már ... azt hiszem Merciben! - "légrugót"! Azt simán bele kellet tenni ésha szükség volt rá, egy szelepen keresztül akár egy pompával is fel lehetett fújni! MAx. 0,8barra!!! ... de az bőven elég volt! (2mázsa cementtel tesztelve a csomiban!) :)
Annak idején a Taurus gyártott Ladához a hátsó rugóba való - egyébként ezt a technikát a '70-es években láttam már ... azt hiszem Merciben! - "légrugót"! Azt simán bele kellet tenni ésha szükség volt rá, egy szelepen keresztül akár egy pompával is fel lehetett fújni! MAx. 0,8barra!!! ... de az bőven elég volt! (2mázsa cementtel tesztelve a csomiban!) :)
HL_7531-10-2012 06:22:50 // 33193
vagy légrugót ráhekkelni DeDionra ? Csak felső támasztási felület a kérdés. Ez streetlegal tud lenni ?
(fotó a légrugóról szól nem DeDion-ról)

(fotó a légrugóról szól nem DeDion-ról)

HL_7531-10-2012 06:20:39 // 33192
Kérünk egy fotót is! Thx!
HL_7531-10-2012 06:18:26 // 33191
mazsolázza át a blogomat... másra nem kell figyelni... ;) 1 milla ha jól belenyúlsz :D :( és sose készül el
Kazes☻30-10-2012 22:56:47 // 33189
Itt azt írja, hogy Standard felniméret elöl: 7Jx16 hátul: 8Jx16.
Hari30-10-2012 22:44:36 // 33188
Hari30-10-2012 20:24:03 // 33187
Ez teljesen így van!!! Műszaki vizsgára biztos ne vigye senki ilyen "gumibakok"-al !!! ... az tuti bukta! (Már ha nem csókos vizsga!) :)
atika30-10-2012 14:21:30 // 33186
A dízelről tudok nyilatkozni mert nekem is van egy!
Kaszninál érdemes odafigyelni a hátsó sárvédőívekre és az ív-küszöb találkozási pontjára, ott hajlamosabbak a rozsdásodásra! Az áruk nagyon állapotfüggő. Lehet hogy érdemesebb többet adni egy szép példányért mégha elsőre soknak is tűnik. A beltér és a motortér sokat elárul, mint minden autónál.Ha rendezett és nem lógnak összevissza kábelek, műanyagok akkor talán odafigyeltek rá. A régebbi dízeleknél -mint ez is -fontos a hideg indítás, ha nehézkes akkor már gyengélkedik a motor vagy vmi a befecskendezésnél! Olajfolyás a hengerfejtömítéseknél is érzékeny pont. Ha jól van összerakva nem csöpög. Mivel alukarteresek így nem árt alánézni nincs e megrepedve!
Az enyém 2.4re van átalakítva és a fogyasztása 6,5-7 körül megállt klímával is!
Hirtelen ennyi jutott eszembe a többi autó esetén is átnézendőkön kívül!
Kaszninál érdemes odafigyelni a hátsó sárvédőívekre és az ív-küszöb találkozási pontjára, ott hajlamosabbak a rozsdásodásra! Az áruk nagyon állapotfüggő. Lehet hogy érdemesebb többet adni egy szép példányért mégha elsőre soknak is tűnik. A beltér és a motortér sokat elárul, mint minden autónál.Ha rendezett és nem lógnak összevissza kábelek, műanyagok akkor talán odafigyeltek rá. A régebbi dízeleknél -mint ez is -fontos a hideg indítás, ha nehézkes akkor már gyengélkedik a motor vagy vmi a befecskendezésnél! Olajfolyás a hengerfejtömítéseknél is érzékeny pont. Ha jól van összerakva nem csöpög. Mivel alukarteresek így nem árt alánézni nincs e megrepedve!
Az enyém 2.4re van átalakítva és a fogyasztása 6,5-7 körül megállt klímával is!
Hirtelen ennyi jutott eszembe a többi autó esetén is átnézendőkön kívül!
afri30-10-2012 00:28:36 // 33185
javítanám magamat:
2.0TD vagy 1.8 benzin!!
:-)
2.0TD vagy 1.8 benzin!!
:-)
afri30-10-2012 00:27:36 // 33184
hello hali!
egyik alfás ismimet (nem tag itt) érdekelné vmiféle 75ös Alfa!!
2.0benzin vagy vmi dízelben gondolkodik!
milyen árakban érdemes gondolkodnia,mikre kéne odafigyelnie vásárláskor?
sperrdifisek ezek, vagy csak a V6-os?
mennyit zabálnak meg ilyenek ..
lehet még hozzá kapni alkatrészt egyáltalán??
válaszokat előre is köszi! ;-)
egyik alfás ismimet (nem tag itt) érdekelné vmiféle 75ös Alfa!!
2.0benzin vagy vmi dízelben gondolkodik!
milyen árakban érdemes gondolkodnia,mikre kéne odafigyelnie vásárláskor?
sperrdifisek ezek, vagy csak a V6-os?
mennyit zabálnak meg ilyenek ..
lehet még hozzá kapni alkatrészt egyáltalán??
válaszokat előre is köszi! ;-)
[k i z z o]28-10-2012 08:19:04 // 33183
Nekem is ilyen van hátul, nagyban a kicsi. Eredetileg a gázosokban raktak ilyet az olaszok, onnan lehet találni.
pb_27-10-2012 23:22:42 // 33182
Jaja Noban mindent lehet kapni, Mon semmit sem.))) Bár igaz, hogy anno az átkos rendxerben majd minden autóhoz volt ilyen.)
Alfa Amore doesn't take any responsibility for the posts.
Online members
2
Guests2
675
Forum
Recent topics
- Oldtimer and youngtimer
- 156
- AlfaCity
- International Alfa Rome...
- 159
- Chat
- Boxer fanatics
- 147
- Polish Alfisti
- Českí Alfisti
Poll
- What kind of chatrooms do you prefer?
- When will Alfa return in your opinion to the US?
- How did you find AlfaAmore.com?
